Redmi Note 10 Pro
Redmi Note 10 Pro teaser z predstavovania Zdroj: Xiaomi

Smartfóny z produktovej rady Redmi Note 10 pravdepodobne ponúknu viac stabilných custom ROM

Custom ROM sú veľmi populárne medzi majiteľmi Xiaomi smartfónov, tento model však získa veľkú podporu v inštalácii iných systémov.

I keď je MIUI veľmi obľúbená a flexibilná nadstavba pre smartfóny, mnohí z nás siahajú po custom ROM, teda po systéme tretej strany. Či už ide o iné verzie MIUI alebo populárny LineageOS, ktorý pochádza z pôvodného CyanogenMod, custom ROM sú veľmi obľúbené práve medzi užívateľmi smartfónov z radu Redmi Note a práve model Redmi Note 10 Pro bude tým pravým smartfónom medzi milovníkmi upravených operačných systémov.

Rovnaké jadro smartfónov

I keď predaj tohto modelu ešte len začína, Xiaomi už zverejnilo zdrojový kód jadra smartfónu, na čo upozornil portál Gizmochina.com. A nie len tohto modelu. Zdá sa, že globálny Redmi Note 10 Pro zdieľa spoločné jadro i s indickými verziami smartfónu Redmi Note 10 Pro a Redmi Note 10 Pro Max, keďže tieto smartfóny sú takmer identické s minimálnymi zmenami. Všetky 3 smartfóny dokonca zdieľajú rovnaký kódový názov „sweet“ s minimálnymi rozdielmi pre odlíšenie.

  • Redmi Note 10 Pro (Global) – sweetpro
  • Redmi Note 10 Pro Max (India) – sweetin_pro
  • Redmi Note 10 Pro (India) – sweetin

Táto podobnosť medzi smartfónmi by mohla priniesť väčšiu flexibilitu systému a kompatibilitu medzi sebou. Mohlo by to priniesť viac stabilných custom ROM a milovníci upravených systémov by si prišli na svoje.

Custom ROM u Redmi

Ako sme už spomínali, Redmi Note smartfóny sú veľmi obľúbené pri využívaní i vytváraní custom ROMs. Posledným takto známym smartfónom bol model Redmi Note 5 Pro, známy tiež ako Redmi Note 5 AI dual camera. Od tohto modelu šli ale operačné systémy tretích strán trochu do úzadia práve pre množstvo modelov a nemožnosť sa sústrediť na všetky. Tým, že modely Redmi Note 10 Pro zdieľajú rovnaké jadro sa toto ale môže uľahčiť. Nájsť správnu ROM pre svoj model môže byť teda oveľa jednoduchšie ako tomu bolo doteraz.

Vytváranie takýchto ROM ale chvíľu potrvá a zatiaľ si budete musieť vystačiť s pôvodnou nadstavbou MIUI, ktorá momentálne vypúšťa svoju novú verziu 12.5 pre 18 zariadení skôr. Nakoniec vás chceme upozorniť, že inštalácia custom ROM hoci je pomerne jednoduchá, no v žiadnom prípade nezabudnite na zálohu svojich súborov a nepúšťajte sa do inštalácie, ak si nie ste istí, či ju zvládnete vykonať.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.