PlayStation 5
Zdroj: Sony

Spoločnosti Sony sa darí. Takéto sú predaje hernej konzoly PlayStation 5!

Aktuálne svet trápi nielen pandémia, ale aj nedostatkov čipov, ktorý sa odzrkadlil viac-menej v každom segmente s elektronikou, kde sú tieto komponenty využívané. Najviac vypuklá situácia je pritom v automobilovom priemysle, ale aj v hernom priemysle. Rovnako výrobcovia hlásia nedostatok čipov aj v prípade trhu so smartfónmi. Jednou z najviac postihnutých spoločnosti je Sony, ktorá nedokáže aktuálne v plnej miere pokrývať dopyt zákazníkov po hernej konzole PlayStation 5. To je aj jeden z dôvodov, prečo túto hernú konzolu viacero predajcov predáva so šialenými prirážkami na cene.

Sony predalo viac herných konzol PlayStation 5, ako bolo v pláne

Ale aj napriek problémom s nedostatkom čipov, Sony môže mať dôvod na radosť. Ako informuje portálu gametsu.com, tak Sony doposiaľ celosvetovo predalo 7,8-milióna herných konzol PlayStation 5. Len pre zaujímavosť, to predstavuje približne o 200-tisíc predaných konzol viac, ako bolo v pláne. V prípade PlayStation 4, predaje celosvetovo doposiaľ  dosiahli takmer 116-miliónov kusov predaných kusov od jej premiéry. Informuje o tom samotná spoločnosť prostredníctvom tlačovej správy.

V rámci publikovanej správy sa môžeme ďalej dočítať, že spoločnosť k 31. 3. 2021 mala 47,6-milióna predplatiteľov služby PlayStation Plus. To predstavuje v medziročnom porovnaní nárast predplatiteľov o 6,1-milióna  predplatiteľov.

Ďalej, celkový predaj softvéru pre PlayStation 5 a PlayStation 4 za uplynulý fiškálny rok predstavoval 61,4 milióna kusov, čo je mierny pokles o 3,9 milióna v porovnaní so 65,3 miliónmi kusov softvéru predaného  v rovnakom období predchádzajúceho roka. Na druhej strane treba dodať, že 7,9 milióna predaných kópií hier boli tituly „prvej strany“, čo znamená pokles o 1,3 milióna v porovnaní s 9,2 miliónmi predanými hranami spoločnosti v rovnakom období roku 2019.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.