text zamknutej obrazovky
ZDROJ: XMOBILE.sk

Stratený telefón nemusí byť katastrofou. Najmä s týmto nastavením

Ide o jednoduché nastavenie. Text zamknutej obrazovky môže pomôcť prinavrátiť stratený telefón do vašich rúk.

Mnohí z nás to už zažili. Stratený telefón a pocit totálnej bezradnosti. V takýchto chvíľach chcete, aby ste v minulosti urobili všetko preto, aby sa vám váš spoločník vrátil. Jednou z vecí, ako si dopomôcť k navráteniu strateného zariadenia, je nastavenie zamknutej obrazovky a zobrazovanie textu na zamknutej obrazovke.

Zamknutá obrazovka neslúži len na to, aby sa vám do zariadenia nedostali nepovolané prsty alebo aby zobrazovala nové notifikácie. Nadstavba operačného systému Android MIUI vám umožňuje na zamknutú obrazovku umiestniť ľubovoľný text. Môže to byť vaša e-mailová adresa alebo telefónne číslo osoby, ktorej dôverujete. Ak si myslíte, že vám pomôže iný údaj, ktorý si môže prečítať potenciálny čestný nálezca, tak ho tam môžete umiestniť tiež. Čo sa bude zobrazovať na zamknutej obrazovke je na vás.

Ak stratíte od teraz telefón, tak vďaka tomuto nastaveniu umožníte čestnému nálezcovi kontaktovať vás. Aby sa tak stalo, je potrebné spraviť len pár jednoduchých krokov.

Nastavte si text na zamknutej obrazovke

Prejdite do časti Nastavenia a tam vyhľadajte možnosť Zamknutá obrazovka. V zobrazenom menu nájdite voľbu Formát hodín na Zamknutej obrazovke. Následne sa vám zobrazí výzor zamknutej obrazovky, aby ste si mohli hneď pozrieť, ako sa prejavujú vaše nastavenia. Vybrať si môžete z viacerých ponúkaných dizajnov. Vás ale najviac zaujíma možnosť Informácie o používateľovi na Zamknutej obrazovke.

Text zamknutej obrazovky.
Text zamknutej obrazovky môže váš telefón zachrániť a prinavrátiť do vašich rúk. Zdroj: XMOBILE.sk

V tomto nastavení si viete zvoliť ľubovoľný text, ktorý sa bude zobrazovať ľuďom, keď sa posnažia odomknúť váš telefón.

Ide o jednoduché nastavenie telefónu, ktoré vás stojí len pár sekúnd. No v konečnom dôsledku môžete ušetriť stovky eur. Slušných a čestných ľudí, ktorí sú ochotní vrátiť nájdený telefón je stále mnoho. Preto neváhajte nastavte si text na zamknutej obrazovke.

Ak sa vám tento návod páči a chcete sa dozvedieť o vašich zariadeniach viac, neváhajte zabrowsovať do sekcie Návody na XMOBILE.sk. Snažíme sa vám v tejto časti webu prinášať šikovné nastavenia, tipy alebo hacky, ktoré pomôžu z vášho telefónu vyžmýkať maximum. Ak máte nejaké otázky alebo prosby, neváhajte sa na nás obrátiť. Radi ich spracujeme do článkov a návodov.

Mohlo by vás tiež zaujímať