Xiaomi Mi 11 senzor na meranie tepu
Zdroj: xiaomiadictos.com

Svoj Xiaomi smartfón môžete využiť aj na meranie srdcového tepu: Ako na to?

Odmerajte si srdcový tep vďaka nadstavbe MIUI vo vašom Xiaomi smartfóne. Pozrite sa, ako jednoducho to môžete spraviť aj vy.

Nadstavba MIUI ponúka mnoho skvelých funkcií, ktoré si častokrát ani nevšimneme. Medzi užitočné funkcie tiež patrí možnosť merania srdcového tepu, ktorá sa nachádza priamo v nastaveniach telefónu. Používatelia si ju ale častokrát ani nevšimnú, čo je určite škoda. Meranie srdcového tepu môžete v Xiaomi smartfónoch využiť vďaka snímaču odtlačkov prstov v displeji, ktorý nemá len funkciu odomykania telefónu. Kde túto možnosť pre meranie telesnej funkcie môžete nájsť aj vo vašom zariadení? Pozrite sa s nami na jednoduchý návod a taktiež aj na podmienky, ktoré musí vaše zariadenie k prístupu k tejto funkcii spĺňať. Ak ju však raz v zariadení objavíte, určite si ju obľúbite!

Zmerajte si svoj tep prostredníctvom vášho Xiaomi smartfónu

K orientačnému meraniu svojich životných funkcií už dnes nemusíte mať profesionálne nástroje a ani navštevovať lekára. Využiť k tomu môžete svoju elektroniku ako napríklad inteligentné hodinky alebo fitness náramok. Okrem toho by ste sa ale mohli v niektorých prípadoch spoľahnúť aj na svoj smartfón, ktorý môže ponúkať užitočné funkcie. Príkladom je aj funkcia pre meranie srdcového tepu v Xiaomi smartfónoch, ktorú nájdeme vo viacerých zariadeniach spoločnosti. Ako sa k tejto funkcii môžete dostať aj vy? Nasledujte postup nižšie a nájdete ju aj vy.

  • V nastaveniach vášho smartfónu prejdite na Ďalšie nastavenia
  • Vyberte funkciu Srdcový tep
  • Prekryte snímač odtlačku prstov pod displejom vaším prstom

Ktoré telefóny túto funkciu podporujú?

Nie všetky zariadenia umožňujú využívať meranie srdcového tepu prostredníctvom snímača odtlačkov prstu. Funkciu môžete využiť len v prípade, že váš Xiaomi smartfón disponuje snímačom odtlačkov prsta pod displejom. Ak však máte snímač na zadnej strane zariadenia či v tlačidle uzamknutia, tep si smartfónom zmerať nemôžete. Okrem toho ale treba rátať s tým, že funkciou disponujú len modely vyššej triedy a nie každý túto možnosť podporuje. A ako je na tom takéto meranie prostredníctvom smartfónu v oblasti spoľahlivosti?

Musíme rátať s tým, že monitorovanie srdcového tepu, no aj ďalších zdravotných funkcií, nie je pri takýchto zariadeniach úplne presné. Ak by sme chceli relevantné údaje, museli by sme využiť profesionálne nástroje, ktoré sú schválené z medicínskeho hľadiska. Namerané údaje zo smartfónu však môžu slúžiť orientačne a v prípade, že by ste narazili na podozrivé hodnoty, mali by ste sa skúsiť zmerať certifikovaným zariadením. Toto však platí aj pre rôzne inteligentné hodinky či fitness náramky, pri ktorých sú tieto merania tiež len orientačné.

Disponuje váš Xiaomi touto funkciou pre meranie srdcového tepu? A poznali ste ju aj predtým? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať