MIUI 14 logo
Zdroj: andro4all.com

Ani nadstavba MIUI 14 nie je bezchybná: Toto sú najčastejšie chyby, ktoré so sebou prináša táto verzia systému!

Používatelia hlásia najčastejšie problémy, s ktorými sa po aktualizácii na nadstavbu MIUI 14 stretli. Pozrite sa, s čím sa môžete stretnúť.

Nadstavba MIUI 14 prišla do prvých smartfónov od Xiaomi na globálnom trhu pomerne nedávno. Najskôr tak aktualizáciu mohli získať najmä novšie prémiové telefóny spoločnosti, no neskôr sa rozšírila aj pre lacnejšie zariadenia aj od dcérskej značky Redmi či Poco. Dnes už v Európe eviduje aktualizáciu mnoho používateľom, pričom najnovšia verzia systému sa spája najmä s plynulosťou a stabilitou. Napriek tomu sa nájdu nejaké tie problémy, ktoré sa s ňou spájajú. Nič totiž nemôže byť úplne bezchybné a nejaká tá chybička sa občas v telefónoch objaví. Portál andro4all.com nám tak teraz prináša prehľad tých najčastejších chýb, ktoré sa v smartfónoch po aktualizácii objavili. Ak teda evidujete niektorú z nich, určite v tom nie ste sami.

Tieto chyby sa v nadstavbe MIUI 14 objavili najčastejšie

Aj napriek viacerým dobrým ohlasom pre nadstavbu MIUI 14 nemôžeme povedať, že by bola úplne bez chýb. Medzi najčastejšie problémy používateľov po aktualizácii tak patrí najmä náhodné zamŕzanie smartfónu či problémy so senzorom priblíženia. Spoločnosť Xiaomi na oprave tohto problému už teraz pracuje, no chyba je nahlásená u modelu Xiaomi 11T s verziou systému V14.0.3.0.TKWMIXM. Nie je ale isté, že aj ostatné modely sa s týmto problémom nestretávajú, no zatiaľ to ešte nikto nenahlásil.

MIUI 14 launch
Zdroj: Xiaomi

Používatelia modelu Redmi Note 12 5G v Indii hlásia problém s pádmi aplikácií či problémom, že niektoré aplikácie vôbec nepracujú. Tento problém sa však týka len indickej verzie ROM, teda aspoň takto to používatelia nahlásili. Xiaomi vysvetlilo, že nejde problém nadstavby MIUI 14, no aplikácie Počasie, ktorá sa neaktualizovala a spôsobuje problémy. Spoločnosť radí, aby si túto aplikáciu používatelia aktualizovali manuálne prostredníctvom Obchodu Play.

Problémy sú v Európe, no aj ďalších regiónoch

Ďalší častý problém je tiež hlásený v rámci indickej verzie ROM pre modely Redmi Note 12 Pro 5G, resp. Redmi Note 12 Pro+ 5G. Používatelia hlásia, že po aktualizácii na MIUI 14 sa nevedia pripojiť do 5G siete. Tento problém rovnako nemusí byť len pri týchto modeloch, no Xiaomi už na oprave pracuje. V prípade, že sa stretávate s podobným problémom, by ste ho mali nahlásiť spoločnosti, aby ho mohla vyriešiť čo najskôr. Prejdime ale k problému, ktorý sa vyskytol aj v európskej verzii ROM.

Redmi Note 12 Pro 1
Zdroj: Redmi

Ide o závažnejší problém, na ktorý narazili používatelia modelu Redmi 10. Po aktualizácii z verzie V13.0.8.0.SKUEUVF na MIUI 14, pričom po aktualizácii telefónu neboli používatelia schopní naštartovať systém. Xiaomi už má v súčasnosti na probléme pracovať no dúfame, že sa im podarí tieto nešťastne aktualizované modely zachrániť.

Aktualizovali ste už svoj telefón na nadstavbu MIUI 14? A stretli ste sa s nejakými problémami? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať