spotreba dat mobilnymi aplikaciami v realnom case
Zdroj: Xiaomiportal.sk

Takto môžete zistiť, koľko dát spotrebúvajú aplikácie v Xiaomi telefóne v reálnom čase

Ide o šikovný nástroj, pomocou ktorého môžete zistiť spotrebu dát aplikáciami v reálnom čase

MIUI nadstavba schováva v sebe viacero užitočných nástrojov. Nie tak dávno sme vám ukázali napríklad, ako je možné využívať tlačidla ovládania hlasitosti, ako spúšť kamery. Alebo ako môžete pomocou vstavanej aplikácie Hudba orezať skladbu a nastaviť si ju ako tón zvonenia. Tých funkcií je však neúrekom, a dnes by sme vám chceli ukázať jednu z ďalších, pomocou ktorej môžete zistiť momentálnu spotrebu mobilných dát v reálnom čase.

Ako zistiť spotrebu dát aplikáciami

Jednou z vôbec najzáhadnejších funkcií v Android smartfónoch, je možnosť kontroly spotreby dát jednotlivými aplikáciami. Tieto nastavenia nájdete pomocou cesty Nastavenia > Pripojenie a zdieľanie > Spotreba dát. V rámci tejto sekcie však nájdete len informácie o celkovej spotrebe dát za určite časové obdobie. Napríklad za včerajší deň, dnešný, za uplynulý mesiac, či aktuálny mesiac.

kontrola spotreby dat aplikaciami
Zdroj: Xiaomiportal.sk

V rámci možnosti nastavení SIM kariet, je však dobre schovanou ďalšia funkcia zaujímavá funkcia. Tá nehovorí o celkovej spotrebe dát, ale o aktuálnej. Nájdete ju pomocou cesty Nastavenia > SIM karty a mobilné siete > Rozšírené nastavenia > Diagnostika mobilnej siete.

Okrem iného táto sekcia umožňuje aj diagnostiku možných problémov so sieťou, ku ktorej ste aktuálne pripojený. Potom, ako zvolíte možnosť Kontrola, tak zariadenie automaticky začne s kontrolou internetového pripojenia. Skontroluje napríklad prístup k sieti, intenzitu signálu, rôzne obmedzenia a podobne.

Kontrola pripojenia k internetu_Xiaomi
Zdroj: Xiaomiportal.sk

Pevne veríme, že článok bol pre vás užitočným a prínosným. Ak sa vám páčil, tak ho podporte zdieľaním na sociálnych sieťach.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.