Návody

Takto si v Xiaomi telefóne môžete zapnúť funkciu SOS. Určite to neodkladajte, môže vám raz zachrániť život!

Život môže priniesť rôzne situácie pričom niektoré z nich môžu byť aj život ohrozujúce. Častokrát nám tieto krízové momenty môžu pomôcť prekonať moderné technológie. V minulosti sme už viackrát mohli čítať napríklad o SOS funkcii chytrých hodiniek Apple Watch, ktorá v prípade silných pádov odoslala pomocou systému EMS záchranným zložkám GPS súradnice, a ním sa podarilo zachrániť zranenú osobu. Či o funkcii merania EKG, ktorá už niekoľkokrát zachránila používateľom hodiniek život vďaka včasnej identifikácií problémov so srdcom.

Aktivujte si funkciu SOS aj v Xiaomi telefóne

Aj samotné Xiaomi, resp. Redmi, či Poco smartfóny , disponujú funkciou SOS. Tá však funguje na mierne odlišnom princípe, ako Apple Watch. Táto funkcia v Xiaomi telefónoch je schopnou poslať vami zvolenému kontaktu súradnice s vašou polohou a prípadne aj s výpisom posledných hovorov (pozn. redakcie: výpis hovorov je doplnková služba) v kritických situáciách.

Funkciu je možné aktivovať pomocou niekoľkých jednoduchých krokov prostredníctvom nastavení smartfónu.

Otvorte si teraz nastavenia smartfónu, následne choďte do sekcie Heslá a zabezpečenie. Potom otvorte možnosť Tiesňové SOS. Následne zapnite funkciu.

Systém MIUI vás potom vyzve, aby ste vložili kontakt, ktorému chcete odoslať núdzovú správu s vašou polohou. K samotnému odoslaniu správy dôjde potom, ako 5-krát za sebou stlačíte tlačidlo zablokovania, resp. odblokovania smartfónu.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Tagy

Martin Borko

Medzi moje hoby patria technológie, ale aj veda. Nehovor viac o smartfónoch, ktoré z roka na rok sú výkonnejšími strojmi. Očarili ma až na toľko, že rád o nich píšem, obzvlášť o značke Xiaomi, ktorá patrí medzi technologických tigrov. Nepohrdnem však ani inými témami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Close
Close