SOS funkcia Xiaomi smartfon ako zapnut
Zdroj: Xiaomiportal.sk

Takto si v Xiaomi telefóne môžete zapnúť funkciu SOS. Určite to neodkladajte, môže vám raz zachrániť život!

Ide o funkciu, ktorá vám môže v krízovej situácii zachrániť život. Bezpochyby nič nepokazíte tým, ak si ju aktivujete

Život môže priniesť rôzne situácie pričom niektoré z nich môžu byť aj život ohrozujúce. Častokrát nám tieto krízové momenty môžu pomôcť prekonať moderné technológie. V minulosti sme už viackrát mohli čítať napríklad o SOS funkcii chytrých hodiniek Apple Watch, ktorá v prípade silných pádov odoslala pomocou systému EMS záchranným zložkám GPS súradnice, a ním sa podarilo zachrániť zranenú osobu. Či o funkcii merania EKG, ktorá už niekoľkokrát zachránila používateľom hodiniek život vďaka včasnej identifikácií problémov so srdcom.

Aktivujte si funkciu SOS aj v Xiaomi telefóne

Aj samotné Xiaomi, resp. Redmi, či Poco smartfóny , disponujú funkciou SOS. Tá však funguje na mierne odlišnom princípe, ako Apple Watch. Táto funkcia v Xiaomi telefónoch je schopnou poslať vami zvolenému kontaktu súradnice s vašou polohou a prípadne aj s výpisom posledných hovorov (pozn. redakcie: výpis hovorov je doplnková služba) v kritických situáciách.

Funkciu je možné aktivovať pomocou niekoľkých jednoduchých krokov prostredníctvom nastavení smartfónu.

Otvorte si teraz nastavenia smartfónu, následne choďte do sekcie Heslá a zabezpečenie. Potom otvorte možnosť Tiesňové SOS. Následne zapnite funkciu.

Systém MIUI vás potom vyzve, aby ste vložili kontakt, ktorému chcete odoslať núdzovú správu s vašou polohou. K samotnému odoslaniu správy dôjde potom, ako 5-krát za sebou stlačíte tlačidlo zablokovania, resp. odblokovania smartfónu.

Mohlo by vás tiež zaujímať