Redmi Note 11
Zdroj: Zdroj: YouTube (Vy Vo Xuan)

Tento model od Xiaomi sa označuje ako smartfón s najlepšou výdržou batérie, vlastníte ho aj vy?

Xiaomi sa podarilo predstaviť smartfón s až trojdňovou výdržou batérie, uvádza tento rebríček. Pozrite sa, o ktorý smartfón ide.

Čínsky výrobca smartfónov a rôznej elektroniky Xiaomi je známy tým, že vydáva rôzne smartfóny s rôznymi prednosťami. Niektoré sa zameriavajú na lepšiu kameru, iné zasa na špičkový displej či výdrž batérie alebo rýchlejšie nabíjanie. Najmä smartfóny strednej triedy ponúkajú niektoré parametre lepšie ako iné a výnimkou nie je ani jeden model z portfólia čínskeho giganta, ktorý v rebríčku hodnotenia DxOMark získal celkovo 86 bodov za batériu a celkovú výdrž smartfónu. Vďaka tomuto hodnoteniu sa umiestnil na úctyhodnej priečke medzi ostatnými smartfónmi, na čo upozornil aj portál xiaomitoday.it. O ktorý model ide a akú priečku nakoniec obsadil? Na odpoveď sa teraz pozrieme spoločne.

Xiaomi v rebríčku hviezdi lacným modelom z radov Redmi

Pripraviť smartfón s dobrou výdržou batérie, no zároveň kvalitným nabíjaním a správnou autonómiou dá výrobcom smartfónov naozaj zabrať. Používatelia pritom veľmi radi volia takéto smartfóny, keďže sa im nestane, že by im batéria hlásila posledných pár percent v tej najnevhodnejšej chvíli. Xiaomi už v minulosti predstavilo niekoľko takýchto atraktívnych smartfónov a aktuálne medzi ďalší atraktívny model patrí aj Redmi Note 11S 5G. Tento model nám čínsky gigant predstavil už v marci tohto roka a môžeme povedať, že sa im naozaj vydaril.

Redmi Note 11S
Zdroj: Xiaomi

86 bodov v oblasti batérie je naozaj úctyhodných. Benchmarkový rebríček tvrdí, že model zvláda vydržať na jedno nabitie až 3 dni, pričom 80% kapacity batérie dokážeme nabiť už za 54 minút. Ak by sme sa rozhodli nabiť smartfón na 100%, trvalo by nám to približne hodinu a 20 minút. Redmi Note 11S 5G má pritom v sebe skrytú 5000mAh batériu a podporuje 33W nabíjanie. Tento model od Xiaomi sa tak umiestnil celkovo na 12. priečke najlepších modelov v tejto oblasti. Ak by sme sa však pozreli na jeho cenovú kategóriu, umiestnil by sa na 6. priečke.

Toto všetko špičkový model v oblasti batérie ponúka

Ako už z názvu smartfónu vyplýva, Redmi Note 11S 5G ponúka 5G konektivitu vďaka čipsetu MediaTek Dimensity 810. Okrem toho je jeho prednosťou 90Hz IPS LCD displej s veľkosťou uhlopriečky 6.6″ a ochranou Corning Gorilla Glass 3. Smartfónu však nechýba ani kamera zložená z troch snímačov, pričom širokouhlý snímač má 50mpx. Ultraširoký snímač má 8mpx a makro snímač má zasa 2mpx. Selfie snímač má zasa 13mpx, čo je pre jeho cenovú úroveň postačujúce.

Medzi prednosti smartfónu od Xiaomi so skvelou výdržou batérie rátame aj stereo reproduktory alebo snímač odtlačkov prstov v tlačidle napájania. Model je navyše aj chránený pred prachom a miernym stretom s vodou, nakoľko ponúka ochranu IP53. Do vody by sme ho však neponárali a rátali by sme skôr len so slabším postriekaním vodou. Na trhu sa Redmi Note 11S 5G pohybuje s cenou okolo 290€.

Vlastníte tento smartfón aj vy? A čo poviete na takúto výdrž batérie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať