Prémiové aplikácie zadarmo pre vaše Xiaomi.
Zdroj: XMOBILE.sk

Tieto aplikácie zo svojho Xiaomi okamžite odstráňte, ak nechcete platiť vysoké účty!

Ochráňte svoje Xiaomi a tieto aplikácie zo svojho zariadenia okamžite odinštalujte! Pozrite sa na ich zoznam, pozor, sú i v Google Play!

Bezpečnosť na internete je v dnešnej dobe veľmi spomínanou témou, najmä keď sa na internete pohybujú rôzni podvodníci. Tí vás často nechcú okradnúť len o vaše peniaze, ale i o vaše súkromie. Osobitnou kategóriou sú rôzne špehovacie softvéry, ktoré sa prezentujú inak, ako tomu v skutočnosti je. Dnes sa však pozrieme na výber aplikácií, ktoré ak vlastníte vo vašom smartfóne, mali by ste sa ich okamžite zbaviť. Pýtate sa prečo? Tieto aplikácie integrované priamo v Google Play vás dokážu pripraviť o nemalé sumy peňazí. Ich zoznam uverejnil portál Xiaomiadictos.com.

Ako sa do obchodu dostali

Na prvý pohľad neškodné aplikácie prešli overením samotného Obchodu Play a práve toto je na tom najhoršie. Google totiž starostlivo overuje súbory, ktoré má vypustiť medzi širokú verejnosť a i tak sa niektorým podarilo prejsť cez pomyselné sito. Tieto aplikácie však boli vložené do obchodu v čistej verzii, teda bez rôznych zvláštnych povolení, ktoré by pôsobili podozrivo.

Po ich odsúhlasení však developeri pridali do aplikácie povolenie k prístupu do aplikácie pre SMS, a tak dokážu robiť rôzne transakcie, ktoré vás môžu stáť nízke čiastky. Ceny týchto transakcií sa však nemusia držať len pri zemi a dokážu vám nepekne navýšiť faktúru.

Ktorým aplikáciám sa vyhnúť?

Infikované aplikácie pôsobia na prvý pohľad veľmi nevinno. Ide zväčša o „neškodné“ aplikácie pre úpravu fotografií či jednoduché hry, ktoré majú pekné náhľadové fotky, takže si vás vedia nalákať. Netreba sa však nachytať a lepšie je sa niektorým neznámym aplikáciám vyhnúť. Pozrite sa na ich zoznam:

  • com.studio.keypaper2021
  • com.pip.editor.camera
  • org.my.favorites.up.keypaper
  • com.super.color.hairdryer
  • com.ce1ab3.app.photo.editor
  • com.hit.camera.pip
  • com.daynight.keyboard.wallpaper
  • com.super.star.ringtones
Infikované aplikácie
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Upozorňujeme, že v rámci ochrany vášho zariadenia i ochrany súkromia a financií je najlepšie sťahovať overené aplikácie, ktoré majú vysoké hodnotenie a ideálne i referenciu od známych či širokej verejnosti. Ak si aplikáciou nie ste istí, po ich inštalácii si skontrolujte či nemá plný prístup k vášmu smartfónu!

Sťahujete i neoverené alternatívy či ste skôr opatrnou osobou? Dajte nám vedieť v komentároch a vyššie spomínaných aplikácií sa okamžite zbavte!

Mohlo by vás tiež zaujímať