MIUI 13_xmobile
Zdroj: Xmobile.sk

Tieto modely od Xiaomi získajú nadstavbu MIUI 14 ako prvé: Nájdete medzi nimi aj ten váš?

Nadstavba MIUI 14 sa pripravuje na príchod do prvých zariadení. Vybrané modely získajú aktualizáciu už v najbližších týždňoch.

Okrem blížiaceho sa predstavenia nových modelov z vlajkovej série Xiaomi 13 nám čínsky gigant pripravuje aj novú verziu svojej nadstavby. Aktuálnu verziu MIUI 13 totiž nahradí novšia verzia, o ktorej sa v súčasnosti veľa nevie. Napriek tomu sa postupne dozvedáme informácie o podporovaných modeloch, medzi ktoré pochopiteľne patria nové a prémiové smartfóny, no nechýbajú aj staršie a lacnejšie zariadenia. Aktuálne očakávame, že odhalenie novej nadstavby s označením MIUI 14 prebehne už v novembri, konkrétne koncom mesiaca po boku modelov z radu Xiaomi 13. Teraz sa však už môžeme pozrieť na prvé modely, ktoré získajú túto verziu nadstavby či už pri predstavení alebo aktualizáciou. Bližšie informácie nám priniesol portál xiaomiadictos.com.

Nadstavba MIUI 14 neprinesie veľké zmeny

Ako ste si možno všimli už pri poslednej verzii nadstavby pre smartfóny od Xiaomi, Redmi a Poco, MIUI 13 nám nepriniesla výrazné zmeny. Mnoho používateľov si novinky ani nevšimlo, pričom nová verzia priniesla najmä zmeny v oblasti súkromia, ochrany používateľov a stability. Používatelia tak môžu profitovať z lepšej funkčnosti zariadení, v čom by mala pokračovať aj verzia MIUI 14. Zmeny by teda nemali byť výrazné, no zároveň máme byť svedkami funkčnej verzie systému s významnou ochranou používateľov.

MIUI 13_logo_Xmobile
Zdroj: Xmobile.sk

Jednou takou výraznou zmenou vo funkcionalite pri predchádzajúcej a zároveň najaktuálnejšej bol Smart Toolbox. Táto funkcia je panelom na bočnej strane, ktorý nám uľahčuje prácu s viacerými aplikáciami súčasne. Je teda možné, že sa nadstavba MIUI 14 inšpiruje aj menej výraznými funkciami, no pravdupovediac, nadstavba od Xiaomi je aktuálne dostatočne prepracovaná. Nové funkcie by používatelia s najväčšou pravdepodobnosťou už veľmi nevyužili.

Tieto modely získajú aktualizáciu prednostne

Ak vlastníte niektorý model z tých, ktoré teraz spomenieme, prípadne sa chystáte na ich kúpu, potešíme vás. Prinášame vám teraz zoznam konkrétnych modelov, pre ktoré je už nová verzia systému pripravená a do zariadení príde chvíľku po tom, čo príde nadstavba MIUI 14 oficiálne na verejnosť. Okrem toho nám z kódu vyplýva informácia aj o tom, že okrem najnovšej verzie nadstavby do týchto modelov príde aj systém Android 13. Xiaomi teda už dlhšiu dobu pracuje na jeho adaptácii pre svoje zariadenia. Nižšie sa môžete pozrieť, o ktoré modely konkrétne pôjde či už vo verzii čínskej ROM alebo vo verzii globálnej.

 • Xiaomi 12S Ultra: V14.0.0.5.TLACNXM
 • Xiaomi 12S Pro: V14.0.0.6.TLECNXM
 • Xiaomi 12S: V14.0.0.4.TLTCNXM
 • Redmi K50 Ultra: V14.0.0.6.TLFCNXM
 • Redmi K50 Pro: V14.0.0.3.TLKCNXM
 • Redmi K50: V14.0.0.3.TLNCNXM
 • Xiaomi 13 Pro: V14.0.0.1.TMBMIXM
 • Xiaomi 13: V14.0.0.1.TMCMIXM
 • Xiaomi 12T Pro: V14.0.0.1.TLFMIXM
 • Xiaomi 13 Pro: V14.0.0.2.TMBEUXM
 • Xiaomi 13: V14.0.0.2.TMCEUXM
 • Xiaomi 12T Pro: V14.0.0.2.TLFEUXM

Našli ste na zozname aj svoj (vysnívaný) model? Alebo si na MIUI 14 a Android 13 ešte počkáte? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (1)
 1. Reading your article helped me a lot and I agree with you. But I still have some doubts, can you clarify for me? I’ll keep an eye out for your answers.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.