SPRAVODAJSTVOXiaomi

Toto nevymyslíš! Xiaomi zo súčiastok Mi 11 vyrobilo „robodraka“

Xiaomi približne 2 týždne dozadu predstavilo zariadenia Mi 11, ktoré ohúrilo nielen odbornú verejnosť, ale aj tú laickú. V obchodoch v domácej Číne, sa po smartfóne doslova len zaprášilo a spoločnosť prekonala viacero rekordov.

Dnes už vieme, že čoskoro bude zariadenie uvedené aj na globálnom trhu, pričom stať by sa tak malo po novom čínskom roku, pravdepodobne niekedy vo februári.

Xiaomi vytvorilo „robodraka“

Najnovšie spoločnosť prostredníctvom sociálnej siete Weibo zdieľalo video, v ktorom hlavnú úlohu zohral nedávno predstavený smartfón, ale v inom slova zmysle, ako by ste očakávali. Dôvodom je, že Xiaomi rozobralo zariadenie, a následne z neho vytvorilo umelecké dielo, sochu. Ako môžete vidieť nižšie, tak išlo o „robodraka“.

Na sošku vyššie Xiaomi celkovo použilo 2 smartfóny a niekoľko ďalších krytov. Podľa popisu spoločnosti, vytvorenie tohto umelecké diela, trvalo 30 dní a celkovo bolo použitých okolo 500 súčiastok.

Len pre pripomenutie, Mi 11 je vlajkovou loďou spoločnosti, ktorá disponuje 6,81“ AMOLED displejom s rozlíšením 3200 x 1440 bodov, ktorému nechýba vysoká zobrazovacia frekvencia, 120Hz. Okrem iného zariadenie je poháňané procesorom Snapdragon 888, aktuálne najvýkonnejším procesorom z kuchyne Qualcommu. Ďalej je vybavené 12GB RAM pamäťou typu LPPDR 5, či 512GB úložným priestorom typu UFS 3.1. Podrobné špecifikácie zariadenia nájdete v článku, kde sme sa venovali predstaveniu tohto modelu smartfónu.

Mimochodom, očakáva sa, že Xiaomi v dohľadnej dobre predstaví aj Pro verziu smartfónu a ďalšie modely zariadení poháňané procesorom Snapdragon 888. Pôjde napríklad o modelový rad smartfónov Redmi K40, či o zariadenia Black Shark 4.

Via Gizmochina.com

Mohlo by vás tiež zaujímať

Tagy

Martin Borko

Medzi moje hoby patria technológie, ale aj veda. Nehovor viac o smartfónoch, ktoré z roka na rok sú výkonnejšími strojmi. Očarili ma až na toľko, že rád o nich píšem, obzvlášť o značke Xiaomi, ktorá patrí medzi technologických tigrov. Nepohrdnem však ani inými témami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Close
Close