Xiaomi Mi11 showcase.
Zdroj: Xiaomi

Ukázali nám nový Xiaomi Mi 11 Lite na prvých vizualizáciách. Dizajn už nie je tajomstvom

Xiaomi Mi 11 Lite ponúkne 64 MP hlavný fotoaparát s ďalšími dvoma šošovkami, ale aj Snapdragon 765G podporujúci 5G. Dizajn je odhalený.

Xiaomi pomaly predstavuje model Mi 11 Lite. Zariadenie sa síce stále ešte nedočkalo oficiálneho predstavenia a to ani napriek fámam, ktoré tvrdili, že by sa tak malo stať koncom februára. 

V týchto chvíľach sa nevie, kedy zariadenie bude oficiálne uvedené na trh. Avšak vzhľadom na pribúdajúce informácie sa dá predpokladať, že sa čoskoro objaví na domácom a Indickom trhu a s krátkou prestávkou aj v Európe. Potvrdzujú to najmä rôzne certifikácie ako napríklad v Google Play Console.

Väčšina špecifikácií Mi 11 Lite už bola zverejnená a čínsky výrobca tak stále živí náš apetít. V tejto chvíli do zoznamu všetkých informácií o tomto cenovo dostupnom modely vlajkovej lode pribúdajú aj vykreslenia, ktoré odhaľujú dizajn a farebné varianty Mi 11 Lite.

Tri farebné varianty Mi 11 Lite

Najnovšie vykreslenie modelu Mi 11 Lite predstavuje tri rôzne farebné varianty telefónu, z ktorých si zákazníci budú môcť vybrať. Menovite čierna, broskyňová a fialová farba. Vidieť môžete tiež výrez predného fotoaparátu a tri šošovky zadnej sústavy snímačov. Zaujímavým je aj fakt, že zariadenie bude mať rovnú obrazovku na rozdiel od zakriveného panelu modelu Mi 11. 

Vykreslenie Xiaomi Mi11 Lite. Zdroj: 91mobiles
Vykreslenie Xiaomi Mi11 Lite. Zdroj: 91mobiles

Čo prinesie súrodenec vlajkovej lode

Podľa rôznych únikov a nepotvrdených informácií by mal byť Mi 11 Lite dostupný vo variantoch 4G aj 5G. Variant 5G telefónu je údajne poháňaný čipsetom Snapdragon 765G, zatiaľ čo 4G verzia bude vybavená procesorom Snapdragon 732G.

Telefón je podľa 91mobile vybavený IPS LCD displejom s vysokou obnovovacou frekvenciou a rozlíšením FHD +. Zadná trojitá kamera bude obsahovať 64 MP hlavný snímač. Očakáva sa, že telefón príde s až 8 GB RAM a 4 150 mAh batériou, ktorá bude podporovať rýchle nabíjanie na úrovni 33 W.

Spoločnosť Xiaomi však nič z tohto neoficializovala, takže všetky informácie sú zatiaľ na úrovni ústne šíriacich sa klebiet. Aj keď, veľa z nich prišlo od známych lekaerov, ktorý sa v drvivej väčšine prípadov nemýlia. Dátum uvedenia telefónu na trh je stále záhadou, veríme však, že nie je príliš ďaleko. Čo sa týka ceny zariadenia, tá sa má pohybovať na úrovni 350€ (4G model) až 450€ (5G model).

Mohlo by vás tiež zaujímať