Xiaomi Mi 11 Lite_render
via Techradar.com

Mi 11 Lite je certifikovaný v Google Play Console! Poznáme ďalšie špecifikácie

Mi 11 Lite je za rohom a potvrdzuje to i ďalšia certifikácia u Google Play. Tá potvrdzuje i viacero špecifikácií smartfónu, pozrite sa na ne!

Mi 11 Lite je jeden z najdiskutovanejších modelov dnešnej doby. Základný model Mi 11 síce priniesol neskutočnú výbavu, no i za vyššiu cenu a práve toto je dôvod, prečo mnohí čakajú na jeho odľahčený model. Povráva sa, že by mohol byť nástupcom Mi 9 lite, teda v Číne pomenovaný ako Mi CC11. Bol by teda smartfónom určeným najmä pre mladších a mohol by v sebe ukrývať rôzne vychytávky. Vďaka certifikácii v Google Play Console, na ktorú upozornil portál Techradar.com, toho vieme oveľa viac. Poďte sa pozrieť na zatiaľ dostupné špecifikácie.

Mi 11 Lite v Google Play Console

Google Play Console je nástroj, ktorý vývojári využívajú k publikovaniu aplikácií pre Android. Zariadenia musia byť riadne zaznamenané a podporované a Mi 11 Lite získava oficiálnu podporu. Špecifikácie nijak neprekvapujú vzhľadom k tomu, že už poznáme hlavný model a vieme, čo zhruba od neho očakávať. Na certifikáciu upozornil leaker Mukul Sharma prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

Z certifikácie v Google Play Console môžeme vyčítať napríklad veľkosť RAM, ktorá je na úrovni 8GB. Ďalej napríklad veľkosť displeja, ktorý bude mať rozlíšenie 1080×2400 pixelov. Potvrdený je i Android 11, ktorý bude s istotou dopĺňať nadstavba MIUI 12, resp. 12.5. Záhadou už nie je ani čipset, o ktorom sa dlhšiu dobu povrávalo. Pôjde o čipset z dielne Qualcomm Snapdragon 765G i keď predtým sa povrávalo i o Snapdragon 775G. Xiaomi vsádza na istotu a využíva čipset, ktorý bol umiestnený i v modeli Mi 10 lite či Redmi K30.

Ďalšie dostupné informácie

Odľahčená 11tka bude s istotou mid-range smartfón, teda bude dominovať strednej triede. Rátame i so 64 mpx hlavným snímačom kamery, 5-násobným optickým zoomom, OLED dispejom a interným úložiskom, ktoré bude mať maximálnu kapacitu 256GB. Zatiaľ nevieme, či uvidíme model i v 4G verzii, ktorý by mohol smartfónu ešte viac zraziť cenu, no s istotou vieme, že 5G model príde už čoskoro.

Na smartfón Mi 11 Lite už veľmi nedočkavo všetci čakáme. Jeho príchod očakávame už čoskoro vzhľadom k certifikáciám a veríme, že riadne zatočí s trhom!

Mohlo by vás tiež zaujímať