Nechajte svietiť váš displej tak dlho, ako potrebujete.
Zdroj: Unsplash.com/Dimitri Bong

Ukážeme vám, ako udržať zapnutý displej bez toho, aby sa vám zamklo vaše Xiaomi

Ak chceme udržať obrazovku nášho Xiaomi zapnutú bez toho, aby sa dostala do stavu uzamknutia, stačí vykonať niekoľko jednoduchých krokov.

Po určitej dobe nečinnosti sa obrazovka každého telefónu vypne a uzamkne sa. Túto správu zariadenia vykonáva MIUI automaticky za účelom úspory energie a tiež ochrany vášho súkromia.

Aj napriek tomu existujú určité prípady, v ktorých môžeme chcieť, aby sa obrazovka nášho Xiaomi nevypínala, ale aby bola stále zapnutá a najmä, aby sa zariadenie nezamklo. Dôvody môžu byť rôzne, čítate dlhý text drobnejším písmom a neposúvate často obrazovku alebo hráte na gitare a chcete sledovať tabulátory, či noty, poprípade používate displej mobilného telefónu ako ťahák počas testu.

Nech už sú vaše dôvody akékoľvek, spoločnosť Xiaomi nám ponúka možnosť nechať obrazovku nášho smartfónu stále zapnutú bez toho, aby sa zablokovala.

Ak chceme udržať obrazovku nášho Xiaomi zapnutú bez toho, aby sa dostala do stavu uzamknutia, stačí vykonať nasledovné kroky.

Ponechajte svoju obrazovku rozsvietenú a nezamknutú.
Ponechajte svoju obrazovku rozsvietenú a nezamknutú. Zdroj: Xiaomiportal.sk

Prejdite do časti Nastavenia. Kliknite na položku Zamknutá obrazovka, kde otvorte možnosť Spánok. Ak chcete zamedziť akémukoľvek vypínaniu sa obrazovky, nastavte možnosť Nikdy a vaša obrazovka zostane navždy zapnutá. Aspoň teda do času, kým sa vám nevybije zariadenie.

V tejto časti nastavení môžete nakonfigurovať aj ďalšie časy nečinnosti: 30 sekúnd, 1 minútu, 2 minúty, 5 minút alebo 10 minút. Týmto spôsobom môžete prispôsobiť telefón svojím potrebám, a rozhodnúť ako dlho zostane obrazovka zariadenia aktívna a bez vypnutia alebo uzamknutia.

Ak sa vám naše návody, tipy a odporúčania páčia, neváhajte si prezrieť celú sekciu Návody na našesj stránke Xiaomiportal.sk. Budeme veľmi radi, ak sa s nami podelíte o vaše tipy alebo nám zašlete žiadosti na to, aby sme niečo preverili a prichystali návod.

Mohlo by vás tiež zaujímať