Xiaomi 12 Lite
Zdroj: Xiaomi

Unikli ceny modelu Xiaomi 13 Lite: Koľko bude stáť odľahčený model vlajkovej série?

Xiaomi 13 Lite má podľa úniku získať vyššiu cenovku, ako sme u Lite verzii zvyknutí. Pozrite sa, koľko má tento model nakoniec stáť.

Vlajkové lode zo série Xiaomi 13 sa už čoskoro objavia v Európe. Nie je tomu totiž tak dávno čo Lei Jun, CEO spoločnosti prezradil, že vlajková séria Xiaomi 13 príde už 26. februára. Deň pred oficiálnym začiatkom konferencie Mobile World Congress v španielskej Barcelone teda budeme môcť byť svedkami predstavenia prvých telefónov série, no už teraz sa môžeme zamerať aj na ďalšie zariadenia. Pozornosť si žiada najmä Xiaomi 13 Lite, o ktorom sa stále vedú rôzne dohady. Dátum predstavenia odľahčenej verzie vlajkovej lode zatiaľ nie je známy, no komunita Xiaomiui s nami zdieľa prvé informácie o cene zariadenia. Ak sa však tieto dohady potvrdia, Lite verzia pre rok 2023 nebude úplne lacnou záležitosťou.

Xiaomi 13 Lite má byť globálnou verziou CIVI 2

Aj keď dátum predstavenia modelu Xiaomi 13 Lite nie je známy, tak už teraz vieme povedať, že ho má výrobca plne pripravený. Vychádzať má totiž z čínskej verzie modelu Xiaomi CIVI 2. V prípade tohto modelu má ísť o prvú generáciu série CIVI, ktorá sa objaví aj na globálnom trhu. Informácie sú potvrdené z rôznych certifikácií, kde sa výbava aj rôzne parametre čínskeho CIVI 2 s globálnym Xiaomi 13 Lite zhodujú. Vo výbave by teda mal priniesť čipset Snapdragon 7 Gen 1 a tešiť sa môžeme aj na 6.55″ AMOLED displej s podporou 120Hz obnovovacej frekvencie.

xiaomi-civi-55-960x506-1
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Čínsky Xiaomi CIVI 2 však vyniká aj ďalšími parametrami, medzi ktoré zaradíme 4500mAh batériu a 67W nabíjanie. Model ponúka nezvyčajne duálnu selfie kameru, ktorá má dva 32mpx snímače. Hlavná kamera pozostáva z 50+20+2mpx snímačov. A presne takúto výbavu máme vidieť aj v globálnom Xiaomi 13 Lite. Prejdime teraz ale k cene, ktorá len teraz unikla na verejnosť.

Cena bude o niečo vyššia ako počas minulých rokov

Lite verzie smartfónov sa zvyčajne vyznačujú nižšími cenami, ktoré si môžu dovoliť viacerí používatelia. Tohtoročná séria Xiaomi 13 však má model s prívlastkom Lite priniesť v cenovej úrovni, v ktorej Xiaomi kedysi predávalo aj vlajkové lode. Xiaomi 13 Lite by teda podľa úniku mal do Európy prísť s cenovkou na úrovni 549€. V tomto prípade bude model vo verzii s 256GB interným úložiskom. Na výber máme mať z dvoch farebných verzií, teda čiernej a modrej farbe.

Xiaomi 13 rendery
Zdroj: Xiaomiui

Niektoré zdroje poukazujú na to, že by Xiaomi 13 Lite mohol prísť na jednom predstavení spolu so základným a Pro modelom série. To nám však zatiaľ oficiálne zdroje nepotvrdili a nevieme posúdiť, čo je na tom pravdy. Vzhľadom k tomu, že Xiaomi už tento model plne pripravilo, tak by sme sa blízkemu predstaveniu vôbec nečudovali.

Čo poviete na cenu Xiaomi 13 Lite? Je podľa vás ešte v poriadku alebo už príliš vysoká? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať