Xiaomi 13 render 1
Zdroj: Xiaomiui

Vieme, kedy Xiaomi predstaví sériu Xiaomi 13: Tento dátum si zapíšte do kalendára!

Modelový rad Xiaomi 13 príde do Európy už o pár týždňov. Predstavenie prebehne skôr ako sme všetci čakali, tento deň si pamätajte!

Predstavenie vlajkovej série Xiaomi 13 pre Európu je skutočne dôležitou udalosťou každého fanúšika v našom regióne. Výbava zariadení nie je žiadnym tajomstvom, nakoľko začiatkom decembra prebehlo čínske odhalenie týchto zariadení a my v Európe už len čakáme, kedy si novinky budeme môcť kúpiť aj my. Ak sledujete situáciu ohľadom čínskeho giganta tak viete, že predstavenie zariadení má prebehnúť v rámci veľkej konferencie Mobile World Congress v španielskej Barcelone. A my sa teraz oficiálne dozvedáme, ktorý deň si čínske Xiaomi vybralo pre predstavenie vlajkovej série pre Európu. Oficiálne informácie s nami zdieľal sám Lei Jun prostredníctvom svojho účtu na sociálnej sieti Twitter.

Modelový rad Xiaomi 13 príde už o pár týždňov

Všetky úniky v poslednej dobe poukazujú na to, že predstavenie vlajkových lodí prebehne počas konferencie MWC v Barcelone. Tá bude prebiehať od 27. februára do 2. marca, pričom Xiaomi si vybralo konkrétny deň. Pre naše prekvapenie to však nebude ani jeden z oficiálnych dní v rámci konferencie v Barcelone. Podľa slov CEO spoločnosti to totiž bude už 26. februára, teda deň pred oficiálnym začiatkom konferencie. Správu o predstavení zdieľal originálnym spôsobom, pričom túto otázku zadal do populárneho AI chatbota, ChatGPT.

Deň pred oficiálnym začiatkom konferencie, teda 26. februára, nám čínske Xiaomi predstaví dva modely svojej vlajkovej série pre Európu. Novinky prídu v zložení Xiaomi 13 a jeho Pro verzie, pričom oba majú ponúknuť vrcholný Snapdragon 8 Gen 2 aj kameru, na ktorej sa podieľala spoločnosť Leica. Používatelia sa tak môžu tešiť na kompaktný základný model a výkonnú Pro verziu. Model s označením Xiaomi 13 Ultra naopak máme čakať až počas neskorších mesiacov, konkrétne sa rozpráva o mesiaci apríl.

Ceny budú o niečo vyššie ako minulý rok

Vlajková séria smartfónov pre rok 2022 v podobe Xiaomi 12 priniesla ceny zariadení, ktoré sa pohybovali okolo 1000€. Základný model zatiaľ túto hranicu neprekročil, no Xiaomi 12 Pro sa na trhu objavil s cenou 1089€. Nikoho tak neprekvapí, že séria Xiaomi 13 svoju cenu navýši a prinesie nám ešte drahšie modely. Základný model podľa posledných únikov má vo verzii s 256GB interným úložiskom prísť na trh s cenou 999€. Pro verzia však svojou cenou fanúšikov nepoteší, keďže sa v porovnaní s minuloročným modelom zdraží až o 200€.

Xiaomi 13
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi 13 Pro teda pravdepodobne v Európe získa cenovku až 1299€, na čo poukázali nedávne úniky. Táto verzia má mať rovnako 256GB interného úložiska a ceny pre ostatné pamäťové konfigurácie zatiaľ nepoznáme. Konkrétne informácie o týchto modeloch sa však dozvieme už čoskoro, keďže predstavenie je už za rohom.

Budete sledovať predstavenie série Xiaomi 13 pre globálny trh? A plánujete kúpu niektorej z dvojice noviniek? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať