Xiaomi 13
Zdroj: Xiaomi

Unikli detaily okolo výbavy modelu Xiaomi 14: Na takéto špecifikácie sa máme tešiť!

Základný model zo série Xiaomi 14 by mal ponúknuť zaujímavé špecifikácie, ktoré používateľov určite zaujmú. Pozrite sa na túto výbavu.

Modelový rad Xiaomi 14 je síce od predstavenia ešte ďaleko, no nie tak ďaleko, ako by sme si mohli myslieť. Jeho predstavenie by totiž mohlo prebehnúť už o pár mesiacov, keďže ho očakávame ešte tento rok. Nové vlajkové smartfóny spoločnosti by sme teda nakoniec mali vidieť pravdepodobne v novembri tohto roka, pričom čínsky gigant na nich už teraz svedomito pracuje. Aj vďaka tomu sa môžeme pozrieť na špecifikácie, ktoré získa základný model série. Tieto špecifikácie s nami zdieľal portál xiaomiadictos.com a vy sa na ne môžete pozrieť spolu s nami. Nová séria smartfónov s vrcholnou výbavou vás určite nesklame.

Xiaomi 14 prinesie skvelý fotoaparát aj výkonný čipset

Aj keď predstavenie smartfónov z vlajkovej série od Xiaomi prebehne až o pár mesiacov, už teraz máme pomerne dosť podrobností o týchto smartfónoch. Najnovšie sa môžeme pozrieť na nejaké tie detaily ohľadom základného telefónu, ktorý sa objaví aj v našich končinách. Základný Xiaomi 14 má ponúknuť čipset Snapdragon 8 Gen 3, pričom sa používatelia majú tešiť aj na veľkú pamäťovú konfiguráciu. Xiaomi má totiž už v základnom telefóne ponúknuť verziu, ktorá bude mať až 1TB interného úložiska. A do tejto kapacity sa nám toho určite vojde veľa.

Xiaomi 13 rendery
Zdroj: Xiaomiui

Okrem toho sa máme tešiť aj na skvelý fotoaparát, na ktorom sa má podieľať aj Leica. Hlavný snímač fotoaparátu bude mať opäť 50mpx s veľkosťou 1/1.28″. Špekuluje sa taktiež o tom, že by fotoaparát mal ponúknuť až 3.2x optický zoom, Xiaomi 14 bude teda skvelým spoločníkom aj pri snímaní lepších snímok či natáčaní videí. Model by sa mal niesť v rovnakom duchu ako telefón z poslednej série Xiaomi 13, teda minimálne v oblasti displeja. Už teraz vieme, že nový základný model bude taktiež kompaktný a používatelia sa môžu tešiť aj na plochý displej.

Xiaomi zrýchli nabíjanie

Podľa posledných únikov by nám základný Xiaomi 14 mal ponúknuť skvelú batériu, ktorá nás nenechá bez energie počas celého dňa. Tento smartfón má totiž vo výbave skrývať aj 4860mAh batériu. Túto batériu však má doplniť aj rýchle nabíjanie, ktoré sa oproti predchádzajúcim generáciám výrazne zrýchli. Už pred niekoľkými mesiacmi sme mali informácie o tom, že Xiaomi začína vo veľkom vyrábať aj 90W adaptéry pre nabíjanie. A práve 90W nabíjanie by sme mali vidieť v základnom smartfóne vlajkovej série pre rok 2024. Chýbať by nemala ani podpora pre 50W bezdrôtové nabíjanie a tešiť sa môžeme aj na USB 3.2 konektor.

Čo poviete na takúto výbavu pre pripravovaný Xiaomi 14? Pozdáva sa vám a zlákala by vás ku kúpe? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať