Redmi Note 10
Zdroj: YouTube (GSMArena Official)

Unikli reálne snímky modelu Redmi Note 12 4G: Potvrdzujú nám výbavu a pozrite sa na jeho cenu!

Redmi Note 12 4G sa objavil na prvých reálnych snímkach. Vďaka nim poznáme prvú výbavu smartfónu, ktorá by mala byť skutočne schopná.

Séria Redmi Note 12 má byť zástupcom strednej triedy od spoločnosti Xiaomi pre rok 2023. Nový modelový rad má do Európy prísť v zložení štyroch zariadení, medzi ktorými len jeden bude ponúkať nanajvýš 4G konektivitu. Ním má byť model Redmi Note 12 4G, ktorý sa len teraz objavil na prvých reálnych snímkach. Potvrdil nám tak aj základné súčasti výbavy, o ktorej sme zatiaľ mohli len špekulovať. Tieto snímky s nami zdieľala komunita Xiaomiui. Rovnako sa môžeme pozrieť aj na očakávanú cenu zariadenia, ktorá by mala byť pravdepodobne o niečo vyššia ako by sme očakávali. Ak teda čakáte na predstavenie tohto modelu, tak sa s nami pozrite na to, čo všetko ponúkne!

Redmi Note 12 4G ponúkne slušnú výbavu

Model Redmi Note 12 4G má byť najlacnejším, no zároveň najmenej vybaveným modelom série. Jeho srdcom má byť čipset Snapdragon 685, ktorý je v konečnom dôsledku len pretaktovaným Snapdragonom 680. Práve Snapdragon 680 poznáme z minuloročného Redmi Note 11, teda všetci pravdepodobne vieme, aký výkon môžeme u tohto modelu očakávať. Okrem tohto čipsetu však poznáme aj ďalšie aspekty výbavy, ktoré nám odhalili prvé reálne snímky zariadenia.

Na snímkach nám model odhalil, že vo svojej výbave ponúkne 120Hz AMOLED displej s ochranou Corning Gorilla Glass. Rovnako sa dozvedáme aj o rýchlosti nabíjania pre 5000mAh batériu. Redmi Note 12 4G tak budeme môcť nabiť pomocou 33W adaptéra, ktorý pravdepodobne nájdeme aj v balení smartfónu. Rovnako sa môžeme tešiť na trojitú kameru zariadenia, pričom hlavný širokouhlý snímač bude mať 50mpx. Doplní ho ultraširokouhlý a makro snímač.

Cena telefónu nebude nízka

Okrem týchto špecifikácií sa dozvedáme aj to, že Redmi Note 12 4G by mal pri predstavení prinášať verziu operačného systému Android 13 spolu s nadstavbou MIUI 14. Snímač odtlačkov prstov sa má nachádzať v tlačidle vypínania a model má ponúkať ochranu proti vode a prachu na úrovni IP53. Okrem toho sa má v smartfóne nachádzať aj slot pre 2 karty SIM spolu so slotom pre microSD. Slot však nemá byť hybridný a všetky tri karty by sme mali vedieť využívať súčasne.

Redmi Note 12 4G
Zdroj: Xiaomiui

Prejdime ale k očakávanej cene zariadenia. Náš zdroj uvádza, že Redmi Note 12 4G by nemal získať úplne najnižšiu cenu na trhu. V pamäťovej konfigurácii 4/128GB by totiž mal získať cenovku na úrovni až 279€. V porovnaní s minuloročnými generáciami tak môžeme očakávať nárast ceny. Stále však musíme rátať s tým, že ide o najlacnejší model série a ďalšie smartfóny generácie by mali byť taktiež drahšie.

Čo poviete na výbavu pripravovaného modelu z dielne Redmi? A myslíte si, že ide o adekvátnu cenu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať