Redmi K60 Pro
Zdroj: Redmi

Uvidíme u nás sériu Redmi K60? A v akej podobe príde rad Redmi Note 12? Známy leaker nám to objasnil!

Modelový rad Redmi K60 ale aj séria Redmi Note 12 na globálnom trhu získajú mierne úpravy. Prídu pod inými označeniami, pozrite sa na ne.

Problematika čínskych a európskych smartfónov môže nejednému fanúšikovi zamotať hlavu, najmä teda v spoločnosti Xiaomi a ich dcérskych značiek Redmi a Poco. Čínsky gigant totiž do Európy a Číny prináša iné modely, pričom práve telefóny určené len pre Čínu do Európy prichádzajú pod inými názvami. Nie všetky sa však ku nám dostanú a po nedávnych predstaveniach čínskych noviniek ako séria Redmi K60 či Redmi Note 12 teraz len hádame, ktoré modely ku nám prídu. Situáciu nám napokon objasnil známy leaker a vývojár známej custom ROM Xiaomi.eu, Kacper Skrzypek prostredníctvom svojho účtu na Twitteri. Ak vás teda zaujíma, ktoré novinky budeme môcť u nás vidieť a pod akými názvami, ste na správnom mieste.

Séria Redmi K60 v Európe získa len jedného zástupcu

Modelový rad Redmi K60 nám čínsky gigant predstavil len pred pár dňami. Nová séria vlajkových smartfónov od Redmi nám ponúkla tri modely, pričom dva z nich vo svojej výbave skrývajú vrcholné čipsety od spoločnosti Qualcomm. Podľa našich informácií a únikov, ktoré nám sprostredkoval známy leaker vieme, že ku nám príde len základný model série s čipsetom Snapdragon 8+ Gen 1. Ten sa u nás má objaviť s označením Poco F5 Pro. Čo sa však stane so základným Poco F5 zatiaľ nevieme. Je celkom pravdepodobné, že sa nakoniec ani neobjaví rovnako, ako tomu bolo s modelom Poco F2 Pro.

Redmi K60
Zdroj: Redmi

Po boku série Redmi K60 sa objavil aj nový Redmi Note 12 Pro Speed Edition. Tento model má rovnako prísť aj ku nám do Európy a rovnako má spadať pod značku Poco. Ako informuje Skrzypek, v Európe by sa mal tento smartfón objaviť ako Poco X5 Pro 5G. Znamená to teda, že ani budúci rok nám Poco neprinesie žiadne prekvapenie a inšpiruje sa u Redmi. Na druhú stranu však už dnes vieme povedať, akú výbavu tieto nové zariadenia získajú, keďže ich čínske verzie už poznáme.

Modelový rad Redmi Note 12 nás bude zasa zavádzať

So sériou Redmi Note to je komplikované rovnako, ako tomu bolo pri poslednej sérii. Čínske modely sa totiž do Európy zasa dostanú pod inými názvami a navyše niektoré z nich u nás uvidíme v dvoch prevedeniach. Rovnaká situácia príde s čínskym základným Redmi Note 12. Ten sa u nás objaví v rovnakej výbave aj s identickým označením, pričom nepôjde o jediný smartfón. Redmi Note 12 tak u nás uvidíme ako Redmi Note 12 (Global) a aj Poco X5 5G. Pri tomto smartfóne ale nastane zmena a namiesto čipsetu Snapdragon 4 Gen 1 nám prinesie Snapragon 695.

Toto označovanie smartfónov môže zmiasť nejedného fanúšika či používateľa smartfónu od Redmi alebo Poco. Teraz už však vieme povedať, akú výbavu získa väčšina modelov strednej triedy týchto spoločností vrátane najlepšie vybaveného smartfónu od Poco v podobe Poco F5 Pro. Čo nás ale mrzí je, že sa ku nám pravdepodobne nedostanú ostatné modely zo série Redmi K60.

Dokážete sa ešte vyznať v modeloch od spoločnosti Redmi a Poco? A ste spokojní s tým, ktoré telefóny zo série Redmi K60 a Redmi Note 12 ku nám prídu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať