Redmi Note 8T_MIUI 12 aktualizacia
Zdroj: xiaomiportal.sk (koláž)

Už aj Redmi 8 a Redmi 8A dostávajú MIUI 12 nadstavbu

Xiaomi uvoľňuje nadstavbu MIUI 12 pre ďalšie modely smartfónov

Nie tak dávno spoločnosť Xiaomu uvoľnila aktualizáciu s MIUI 12 nadstavbou pre „staručké“ zariadenia Redmi Note 5, ktoré bolo predstavené začiatkom roka 2018. Najnovšie ďalšie modely smartfónov získavajú aktualizáciu. Na tému upozorňuje portál xiaomiadictos.com.

Už aj smartfóny Redmi 8 a Redmi 8A

Najnovšie nadstavba MIUI 12, ktorá bola predstavené ešte v prvej polovici minulého roka, zavítala na ďalšie modely smartfónov. Ide konkrétne o zariadenia Redmi 8 a Redmi 8A. Oba smartfóny boli predstavené ešte v septembri, resp. v auguste 2019.

V prípade modelu Redmu 8A, aktualizácia nesie kódové označenie V12.0.1.0.QCPEUXM a v druhom prípade ide o aktualizáciu s kódovým označením V12.0.1.0.QCNEUXM. V oboch prípadoch ide o aktualizáciu sústredenú pre európskych používateľov smartfónov.

Ako sme u Xiaomi zvyknutí, tak aktualizácia by mala byť najprv dostupnou pre malé percento ľudí a v prípade, ak nebudú zaevidované väčšie nedostatky, tak bude uvoľnenou pre ďalšiu väčšiu skupinu používateľov a následne pre všetkých. Zároveň treba dodať, že ide pravdepodobne o posledné veľké aktualizácie pre spomínané modely smartfónov. Obe zariadenia boli predstavené ešte s MIUI 10, neskôr dostali aktualizáciu na MIUI 11 a najnovšie MIUI 12. Dôvodom je, že Xiaomi poskytuje len 3 veľké softwarové aktualizácie nadstavby.

Nezabudnite, že v prípade inštalácie aktualizácie softwaru, je potrebné mať nabité zariadenie aspoň na 50%, aby ste predišli prípadným problémom. Rovnako vám odporúčame spraviť si zálohu zariadenia, aby ste sa vyhli prípadným problémom, s ktorými sa stretli nedávno napríklad používatelia zariadenia Mi A3.

Mohlo by vás tiež zaujímať