Bude sa podobať Xiaomi Mi 10T na Redmi Note 10. Zdroj: Xiaomi
Bude sa podobať Xiaomi Mi 10T na Redmi Note 10. Zdroj: Xiaomi

Už sa hovorí o novej Redmi Note 10. Potešiť fanúšikov by mala o mesiac

Samotný Lu Weibing sa prostredníctvom sociálnej siete Weibo spýtal svojich followerov, čo očakávajú od nového Redmi Note 10. 

Spoločnosť Xiaomi po prvý raz verejne prehovorila o novom Redmi Note 10. Ide o prvý krok pri prebúdzaní záujmu verejnosti o toto zariadenie, ktoré by malo prísť na trh vo februári. Približne mesiac po tom, čo sa na európske trhy dostal Redmi Note 9T.

Spoločnosti Xiaomi nevadí, že najlacnejší 5G telefón je na trhu len pár dní. Redmi Note 10 Series už je aj tak za rohom. Dokazujú to nielen certifikácie, ktoré sa objavili, ale aj samotný generálny riaditeľ značky, ktorý prehovoril prvýkrát o tejto novej generácii zariadení.

Samotný Lu Weibing sa prostredníctvom sociálnej siete Weibo spýtal svojich followerov, čo očakávajú od nového Redmi Note 10.

Lu Weibing sa pýta na to, čo očakávajú ľudia od Redmi Note 10.
Strojový preklad postu generálneho riaditeľa Redmi. Lu Weibing sa v do slovenčiny zle preloženej druhej časti postu pýta na to, čo očakávajú ľudia od Redmi Note 10. Zdroj: Xiaomiportal.sk

Spoločnosť Xiaomi v tejto chvíli neuviedla viac podrobností. Avšak Redmi Note 10 by sa mal na základe certifikácii a doteraz uniknutých informácií zaradiť do vyššej strednej triedy. Zariadenie by malo poskytnúť veľký technologický skok od predošlej verzie Note 9, ale za stále dobrú cenu.

Čo už o zariadení vieme?

Podľa portálu GSMarena.com by malo nové Redmi prísť s IPS LCD, s rozlíšením 1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio (~401 ppi density), procesorom MediaTek MT6853V Dimensity 720 5G (7 nm), schopnosťou natáčať 4K@30fps video, batériou Li-Po s kapacitou 4800 mAh, s rýchlonabíjaním na úrovni 33W a funkciou Reverse charging, ktorá umožňuje využívať telefón ako powerbanku.

Budeme vás informovať o akýchkoľvek novinkách v súvislosti s uvedením telefónu Redmi Note 10. Všeobecne platí, že po takýchto prvých informáciách zvyčajne odhalí viac podrobností Xiaomi aj oficiálne prostredníctvom svojho tlačového oddelenia.

Mohlo by vás tiež zaujímať