Bateria smartfonu Xiaomi
Zdroj: Xiaomiportal.sk

V roku 2021 budú mať viaceré mid-range telefóny Xiaomi dvojitú batériu, ktorá sa nabije za 35 minút

Očakáva sa, že obe certifikované batérie budú mať výkon 55 W, ako je to v prípade Xiaomi Mi 10 Pro, ktoré je možné nabiť asi za 35 minút.

Vďaka informáciám od čínskej certifikačnej spoločnosti 3C sme sa dozvedeli, že Xiaomi chystá upravený druh batérie, ktorý podľa informácií z Digital Chat Station bude implementovaný v nových mid-range.

V strednej triede telefónov sa objaví obdobná batéria, akú dnes využíva aj Xiaomi Mi 10 Ultra. Tá pozostáva z dvoch batériových článkov, čo umožňuje napríklad aj rýchlejšie nabíjanie. Otázne je, kedy by mohli prísť tieto batérie na báze grafénu a nie lítia, ako tomu je dnes.

Kapacita dvoch článkov batérii v certifikácii 3C pri prvom modely dvojitej batérie bola 2390 mAh × 2 = 4780 mAh. Druhý model by obsahoval 2485 mAh × 2 = 4970 mAh – čo je štandardná hodnota batérií, ktoré sa označujú pre spotrebiteľov ako 5 000 mAh.

Očakáva sa, že obe certifikované batérie budú mať výkon 55 W, ako je to v prípade Xiaomi Mi 10 Pro. Túto batériu je možné nabiť asi za 35 minút. To znamená, že aj stredna trieda telefónov Xiaomi by sa dala nabiť vo veľmi krátkom čase. Telefóny čínskeho výrobcu majú už dnes pomerne dobrú výdrž a veľké batérie. Táto technológia by užívateľom Xiaomi ešte viac uľahčila život a denné nabíjanie by sa dalo pomaly stihnúť pri príprave a vypitá šálky kávy.

V súčasnosti zatiaľ nie je známe, ktoré smartfóny by mali získať do vienka jednu z dvoch dvojitých batérií. Jeden z najpoprednejších leakerov informácií Xiaomi – Digital Chat Station uvádza, že ide o batérie určené pre smartphony strednej a vyššej triedy Xiaomi. Budeme si musieť počkať, aké ďalšie údaje a informácie sa objavia.

Koľko trvá nabiť zariadenie do plna z nuly vám? Uvítali by ste batériu s kapacitou 5 000 mAh v každom zariadení Xiaomi?

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.