Dekonštrukcia Xiaomi Redmi Note 9T 5G
Zdroj: Xiaomi

VIDEO: Xiaomi predviedlo vnútornosti Redmi Note 9T v krásnom a detailnom videu. Takto vyzerá novinka zvnútra

Čínsky výrobca vypustil teardown video, ktoré detailne zobrazuje krásu technológií obsiahnutých v Redmi Note 9T.

Nový Redmi Note 9T sa stal jedným z najlacnejších 5G smartfónov na trhu. Spoločnosť Xiaomi odviedla skvelú prácu a priniesla jedinečný telefón s málo škrtmi v technológiách. Teraz nám dáva možnosť spoznať telefón aj z vnútra. 

Čínsky výrobca vypustil video, ktoré detailne zobrazuje krásu technológií obsiahnutých v tomto zariadení. Dekonštrukcia telefónu vás prevedie jeho najdôležitejšími súčasťami. Po odobratí zadného krytu nám Xiaomi umožní vidieť súčasti zariadenia, ako napríklad konektor pre pripojenie slúchadiel alebo infračervený senzor. V detaile uvidíme aj čítačku odtlačkov prstov alebo NFC čip, zadné objektívy ale aj vyberanie selfie kamery. Spoznáme, kde sa nachádzajú antény pre príjem 5G signálu, ale aj grafitové chladenie zariadenia.

Po odstránení fotografických senzorov z Redmi Note 9T nám Xiaomi ukazuje matičnú dosku, na ktorej je procesor MediaTek Dimensity 800U, RAM a interné úložisko, v tomto prípade UFS 2.1 (64 GB) alebo UFS 2.2 (128 GB). Objavíte aj lineárny vibračný motor zariadenia alebo 5 000 mAh batériu.

V tomto teardown – deconstruction videu uvidíte naozaj väčšinu súčiastok zariadenia bežného mobilného telefónu. V rozkladaní Redim Note 9T na najmenšie detaily je čosi esteticky krásne a zaujímavé. Nie je to len šanca spoznať súčasti dnešných smartfónov ale aj kumšt a inteligenciu, s ktorou sú mobilné telefóny zložené. Je obdivuhodné, koľko toho sa dá zmestiť do jedného malého priestoru a funkčne prepojiť.

Redmi Note 9T na európskych trhoch

Zariadenia od čínskeho výrobcu sa ako obvykle dostanú najprv na jeho domáci trh. Uvedenie na tom európskom trvá spravidla približne mesiac až dva. Portál GSMArena.com predpokladá, že uvedenie na trh v Číne by sa malo uskutočniť 18. januára 2021. Predpokladáme, že sa toto zariadenie dostane do Európy najneskôr v marci.

A čo od neho očakávať? Vybavený bude procesorom MediaTek Dimensity 800U, 6,53-palcovou FHD + LCD obrazovkou a 5 000 mAh batériou. Okrem toho príde Redmi Note 9T  s 48MP hlavným fotoaparátom, 6 alebo 8GB RAM a 128 alebo 256 GB interným úložiskom.

Mohlo by vás tiež zaujímať