Xiaomi Mi 11
Zdroj: Xiaomi

Vieme cenu Xiaomi Mi 11 pre európsky trh. Čínsky gigant razí inú cestu ako Apple s iPhone

Cena vlajkovej lode Xiaomi Mi 11 v porovnaní s verziou z Číny je výrazne vyššia a právom sa môžu európski zákazníci cítiť ukrivdení.

Pondelok 8. februára bude veľký deň pre fanúšikov Xiaomi v Európe, ale aj vo zvyšku západného sveta. Očakáva sa veľká show v podaní čínskeho výrobcu, ktorý by mal predstaviť viacero zariadení. Medzi nimi bude aj vlajková loď Xiaomi Mi 11.

Cena Mi 11 pre európsky trh je však už zverejnená a to pred globálnym uvedením. Pripomíname, že táto vlajková loď bola uvedená na trh v Číne v decembri a to ako prvý smartphone na svete, ktorý je poháňaný čipsetom Snapdragon 888. Medzi ďalšie špecifikácie Mi 11 patrí okrem iného 120Hz AMOLED displej, 108 MP hlavný fotoaparát a podpora 55 W rýchleho nabíjania. Tesne pred globálnym uvedením telefónu, získal portál 91mobile ceny Mi 11 pre náš trh.

Xiaomi Mi 11 pre európsky trh prichádza 8. februára

Cena Mi 11 v Európe bude začínať na 799 eurách za základný model s 8 GB RAM a 128 GB interným úložiskom. Variant 8 GB + 256 GB úložiska bude podľa 91mobile stáť 899 eur. Tieto ceny sú výrazne vyššie ako ceny Mi 11 v Číne, ktoré začínajú na 3 999 čínskych jüanoch (približne 530 eur) a pri variante 12 GB + 256 GB stúpajú na 4 699 jüan (610 eur). Navyše, zdá sa, že globálny model nepríde s 12 GB RAM.

Xiaomi Mi 11 Special Edition Lei Jun Signature. Zdroj: Xiaomi
Xiaomi Mi 11 Special Edition Lei Jun Signature. Zdroj: Xiaomi

Iná taktika ako Apple

Cena vlajkovej lode v porovnaní s verziou z Číny je výrazne vyššia a právom sa môžu európski zákazníci cítiť ukrivdení. Na druhej strane treba pripomenúť, že vo vyššej cene je započítaný dovoz, clo a aj ďalšie poplatky, ktoré mohli vzniknúť pri uvádzaní na naše trhy.

Ak sa na cenotvorbu Xiaomi v Európe pozrieme z nadhľadu, tak nás prekvapí fakt, že cena novej vlajkovej lode je na úrovni Xiaomi Mi 10. Narozdiel od amerického výrobcu iPhonov, tak čínsky gigant nezdvíha cenu pri každom novom modely.

Oplatí sa kupovať Xiaomi Mi 11?

To je otázka každého fanúšika čínskeho výrobcu, ktorý chce prémiový telefón. Nová vlajková loď prináša bez pochýb veľký technologický skok a zariadenie patrí medzi najvýkonnejšie na svete. Len pred pár dňami ho z prvého miesta v rebríčku AnTuTu odsunul iný telefón. Avšak už od uvedenia telefónu v Číne počúvame o problémoch so softvérom a o fotoaparáte, ktorý by mohol byť lepší. Aj preto si dovolíme tvrdiť, že telefón nebude v Európe takým hitom, akým sa stal v Číne. Fanúšikovia Xiaomi, ktorý chcú najprémiovejšie zariadenia, si podľa nás počkajú na verziu Ultra alebo telefón z radu Mi Mix.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.