Redmi Pad SE
Zdroj: Xiaomi

Viete, koľko času trávite s telefónom a aké aplikácie využívate najviac? Takto to zistíte

Nezaškodí vedieť, koľko trávite pred displejom vášho smartfónu. Pomôcť vám k tomu môže funkcia Digitálna rovnováha.

Mobilné telefóny sa za menej ako dvadsať rokov stali neoddeliteľnou súčasťou našich životov a ešte to tak asi chvíľu aj zostane. S rastúcim trendom využívania mobilných telefónov a aplikácií je stále dôležitejšie dbať na digitálnu rovnováhu v našich životoch. 

Závislosť na telefónoch, sociálnych sieťach a aplikáciách je niečo, s čím sa stále viac stretávame. A aj keď to nie je možno váš prípad, tak rozhodne nezaškodí vedieť, koľko trávite pred displejom vášho smartfónu. Pomôcť vám k tomu môže funkcia Digitálna rovnováha, ktorú adaptovalo Xiaomi do svojej nadstavby androidu MIUI. Okrem času, ktorý strávite pred telefónom, sa vďaka tejto funkcii môžete dozvedieť omnoho viac. 

Ak chcete vedieť, koľko hodín trávite pred vašim smartfónom Xiaomi a tiež koľko hodín používate každú aplikáciu, ktorú ste nainštalovali v MIUI, stačí spustiť funkciu Digitálna rovnováha

Funkciu nájdete po otvorení nastavení telefónu. Po otvorení služby Google Digitálna rovnováha  sa vám zobrazí údaj, koľko hodín ste strávili v daný týždeň používaním vášho smartphonu. Ak kliknete na krúžok, uvidíte podrobný čas používania každej aplikácie jednotlivo.

Pozrite sa vďaka funkcii Digitalna rovnovaha, ako využívate svoje zariadenie.
Pozrite sa vďaka funkcii Digitalna rovnovaha, ako využívate svoje zariadenie. Zdroj: Xiaomiportal.sk

Funkcia Digitálna rovnováha vám umožní následne nastaviť rôzne vlastnosti telefónu. Napríklad, aby vám pripomínal, keď trávite v nejakej aplikácii veľa času. Spustiť režim odpočinku a spravovať oznámenia. Aj vďaka tomu dokážete regulovať samy seba alebo vaše deti, aby správne a podľa vašich predstáv využívali čas počas dňa.

Ak vás zaujímajú naše návody, tipy a odporúčania, neváhajte si prezrieť sekciu Návody na portáli Xiaomiportal.sk. Budeme radi, ak sa s nami podelíte o vaše odporúčania alebo nám zašlete otázky na témy, ktoré vás zaujímajú. Veľmi radi pripravíme pre vás ďalšie návody.

Mohlo by vás tiež zaujímať