Xiaomi 12S Ultra 1
Zdroj: Xmobile.sk

Vrcholný Xiaomi 12S Ultra sa podrobil ďalšiemu testu: Ako si viedol v známom benchmarku?

Známy benchmark DxOMark opäť otestoval model Xiaomi 12S Ultra. Tentokrát sa však nezameral na kamery ale na kvalitu zvuku.

Čínska spoločnosť Xiaomi predstavila svoju sériu 12S ešte v priebehu tohto leta. Šlo o prvé zariadenia od tohto výrobcu, ktoré sa mohli pýšiť kamerou od spoločnosti Leica. Nemecký výrobca špičkových kamier totiž skončil svoju spoluprácu s konkurenčným Huawei a usadil sa práve u Xiaomi. A aj keď modely z radu Xiaomi 12S neprišli do Európy, sú aktuálne pod obrovským drobnohľadom práve pre ich vysokú cenu a sľubovanú kvalitu. Aktuálne sa najlepšie vybavený model série v podaní Xiaomi 12S Ultra objavil v rebríčku DxOMark, kde si teraz porovnal výsledky s ostatnými zariadeniami v oblasti zvuku a reproduktorov. A ako si viedol v rebríčku si teraz prezradíme spoločne.

Modely z radu Xiaomi 12S sa nemali podrobiť testu

Modelový rad Xiaomi 12S je aktuálne tým najlepším, čo čínsky gigant vo svojom portfóliu ponúka. Zariadenia poháňa čipset Snapdragon 8+ Gen 1, pričom už len táto súčasť výbavy je zárukou kvality a vysokého výkonu. Spomenuli sme aj kameru od spoločnosti Leica a na kvalite zariadení má svoj podiel aj spoločnosť Harman Kardon. Tá sa postarala o kvalitné reproduktory, ktoré zaviedol aj základný rad Xiaomi 12 či dokonca minuloročný rad Mi 11. Čo je však na smartfónoch z tohto radu ešte zaujímavé, pôvodne sa ani jeden z nich v rebríčku DxOMark objaviť nemal.

Xiaomi Mi 11_harman kardon
Zdroj: mi.com (pozn. redakcie: na obrázku je uvedený zlý preklad)

Pred nejakou dobou však tento rebríček zaregistroval aspoň vrcholný Xiaomi 12S Ultra, pričom po vyjadrení CEO spoločnosti nás táto prítomnosť prekvapila. Lei Jun ako CEO Xiaomi totiž oznámil, že testovanie v tomto rebríčku je nákladné a výroba zariadení už tak stála veľa. Čínsky gigant teda nechcel utrácať ďalšie peniaze za testovanie a fanúšikom odkázal, že kvalite zariadení teda budú musieť len dôverovať. Podľa našich informácií však platforma DxOMark model odkúpila a otestovala na vlastné náklady. Teraz sa vďaka tomu môžeme pozrieť nielen na výsledok kamery, ktorý už poznáme. Najnovšie sa objavil test zvuku, ktorý zariadenie ponúka.

Kamera si viedla o dosť lepšie

Ako sme už vyššie uviedli, modely z radu Xiaomi 12S sa orientujú najmä na kvalitnú kameru. Tá sa v zariadení s prívlastkom Ultra aktuálne nachádza na ôsmej priečke medzi fotomobilmi so skóre 136 bodov. Prekonal tak napríklad Huawei Mate 40 Pro, no na starší Mi 11 Ultra sa nedoťahoval. Čo sa však týka zvuku, Xiaomi 12S Ultra si dokázal vyslúžiť celkovo 129 bodov. Ako sme už spomenuli, o zvuk sa v tomto zariadení rovnako postarala spoločnosť Harman Kardon, ktorá dlhodobo pracuje na kvalitnejšom zvuku nielen v smartfónoch.

Xiaomi 12S Ultra 1
Zdroj: Xmobile.sk

Po otestovaní zvuku v zariadení sme však zistili, že skóre 129 bodov stačí zariadeniu na 29. priečku. Tú zdieľa s modelom Xiaomi 12 Pro a vivo X80 Pro, pričom konkurencia s lepším skóre v oblasti zvuku je silná. Z vlastných radov totiž Xiaomi 12S Ultra porazili aj modely ako Mi 10 Pro či Mi 10S. Nejde pritom o žiadne novinky a už vôbec nie o zariadenia s reproduktormi od Harman Kardon. Testovanie modelu s ohľadom na audio teda zrejme neprebehlo podľa našich predstáv. Napriek tomu musíme aj zvážiť fakt, že ide o zariadenie orientované najmä na kameru a výkon.

Čo poviete na výsledok novinky od Xiaomi v teste? Pozdáva sa vám alebo mohol byť aj lepší? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať