Xiaomi Mi 11 Special Edition Lei Jun Signature
Xiaomi Mi 11 Special Edition Lei Jun Signature. Zdroj: Xiaomi

Mi 11 v hodnotení DxOMark: Ako si viedli povestné reproduktory od Harman Kardon?

Vlajková loď od Xiaomi Mi 11 je s nami už nejakú tú dobu. Svoje čínske predstavenie zažil už decembri minulého roka i keď do Európy sa dostal až vo februári. I napriek tomu je smartfónu stále venovaná vysoká pozornosť a najnovšie si naň posvietil rebríček DxOMark, ktorý ohodnotil jeho reproduktory. Tie mali byť jeho veľkou pýchou, keďže sa na nich podieľala spoločnosť Harman Kardon. Ako však dopadli? Pozrite si hodnotenie, ktoré vás bude šokovať!

Nízke umiestnenie

O tom, že testy boli naozaj prísne, nie je pochýb. Vlajková loď Mi 11 si však vyslúžila len 21. miesto v globálnom hodnotení smartfónov a predbehli ho i súrodenecké modely Mi 10 Pro či Mi 10S. Čo je zaujímavé, Mi 10S vlastní rovnaké reproduktory ako Mi 11, avšak umiestnené lineárne. Kde je teda chyba? Hodnotenie DxOMark všetko vysvetľuje.

Medzi plusy zvuku smartfónu patrí najmä minimálna prítomnosť neželaných zvukov v pozadí pri prehrávaní a vyvážené basy. V čom však smartfón pri prehrávaní zaostáva, je tónová rovnováha, horšia jasnosť pri nízkych tónoch a taktiež je nevýhodou minimálna hlasitosť, ktorá je príliš nízka.

Mi 11 v rebríčku

Nízke hodnotenie mnohých prekvapilo, nie je to však dôvod pre výmenu smartfónu. Pri testoch v žiadnom prípade nejde o hodnotenie používateľov. Bežný používateľ smartfónu rozdiel medzi 68 bodmi v Mi 11 a 81 bodmi u kraľujúceho Black Shark 4 Pro nespozná.

Pre porovnanie, na rovnakej bodovej úrovni ako vlajková loď od Xiaomi sa umiestnili i velikáni ako Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G, Google Pixel 5 či OnePlus 8. Ide teda o bežné hodnotenie vlajkových lodí. Prvú päťku v súčasnosti tvoria hneď 3 smartfóny od Xiaomi, prvenstvo si drží už spomínaný Black Shark 4 Pro, na druhom mieste je nový Mi 10S a štvrté miesto obsadil Mi 10 Pro.

Vlastníte model Mi 11 alebo premýšľate nad jeho kúpou? A využívate reproduktor smartfónu, alebo ste skôr fanúšikmi slúchadiel? Podeľte sa s nami v komentároch spolu s umiestnením vášho smartfónu v rebríčku!

Mohlo by vás tiež zaujímať