Xiaomi 12S Ultra 1
Zdroj: Xmobile.sk

Vrcholný Xiaomi 13 Ultra má byť najlepším fotomobilom na trhu: Akú kameru máme očakávať?

Xiaomi 13 Ultra má fanúšikom ponúknuť špičkovú kameru spolu s nálepkou spoločnosti Leica. Predstavenie má prebehnúť začiatkom roka.

Blíži sa koniec roka a s ním aj predstavovanie vlajkových lodí viacerých technologických spoločností. Pozornosť si teraz udržiava najmä čínske Xiaomi, ktoré malo svoje vrcholné modely predstaviť už minulý týždeň. Vzhľadom k národnému smútku sa však prezentácia nekonala a my teraz čakáme na náhradný dátum prezentácie modelov z radu Xiaomi 13. Počas prvého predstavovania očakávame, že nám čínsky gigant predstaví dva modely zo série. Neskôr by sa ale mali objaviť aj ďalšie telefóny, ktoré pravdepodobne uvidíme až začiatkom budúceho roka. Jedným z nich bude aj Xiaomi 13 Ultra, o ktorom sa dnes vďaka portálu andro4all.com dozvedáme o niečo viac. Napríklad aj to, akú špičkovú kameru nám ponúkne.

Xiaomi 13 Ultra ponúkne kameru od Leicy a ďalšie špičkové vlastnosti

Model s prívlastkom Ultra určený pre tento rok sa ku nám do Európy nedostal. Ním bol Xiaomi 12S Ultra s 50mpx snímačom Sony IMX989, ktorý má veľkosť až 1″. Ďalšia generácia telefónov, ktorá ponesie prívlastok Ultra, však do Európy príde. Potvrdil to počas roka sám CEO spoločnosti, Lei Jun, prostredníctvom sociálnych sietí. Rovnako zo skorších únikov vieme, že nám práve tento telefón ponúkne kameru od Leicy, čím si sám o sebe zaistí vysoké skóre v benchmarkových rebríčkoch. Teraz sa však o tomto fotomobile dozvedáme nové informácie.

Xiaomi 13 farby 1
Zdroj: Xiaomiui

Podľa našich informácií Xiaomi 13 Ultra získa štyri snímače kamery. Zatiaľ nevieme, aký snímač získa funkciu širokouhlého snímača, no s istotou vieme povedať, že pôjde o Sony IMX9xx. Podľa našich zdrojov pôjde teda opäť o ten najlepší snímač, aký Sony ponúkne verejnosti. Rovnako vieme, že by tento smartfón mal získať PDAF zaostrovanie a dTOF technológiu. Takéto vlastnosti pritom zvyčajne získavajú len smartfóny, ktoré sú určené pre zachytávanie kvalitnejších fotografií.

Poznáme aj ďalšie vlastnosti modelu

Xiaomi 13 Ultra pochopiteľne ponúkne vrcholný čipset od spoločnosti Qualcomm. Ním je aktuálne Snapdragon 8 Gen 2 vyrobený 4nm+ procesom spoločnosťou TSMC. Vo výbave by sme mali nájsť aj displej, ktorý získa základný Xiaomi 13 spolu s Pro verziou. Tieto dva modely majú získať E6 AMOLED od Samsungu s ultratenkými rámikmi. Pracovná plocha displeja by teda mala zaberať väčšinu prednej strany zariadenia. V súčasnosti však zatiaľ nevieme povedať nič konkrétne ohľadom výbavy tohto modelu. S istotou ale prezradíme, že Xiaomi model s prívlastkom Ultra pripravuje ako najlepší telefón v oblasti kamery.

Xiaomi 13 series 1
Zdroj: mundoxiaomi.com

Rovnako však nevieme povedať, kedy prebehne predstavenie novinky. Zo skúseností z minulých rokov ale môžeme predpokladať, že predstavenie Xiaomi 13 Ultra prebehne najskôr na globálnom trhu niekedy v priebehu prvého kvartálu roku 2023. Rovnaká situácia sa totiž stala aj v sérii Mi 11, ktorá prišla na trh v roku 2021.

Myslíte si, že sa Xiaomi 13 Ultra usadí na vrchole rebríčkov fotomobilov? A čakáte na predstavenie nových vlajkových lodí? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať