Xiaomi 12
Zdroj: YouTube (1M Gadget)

Predstavenie série Xiaomi 13 a nadstavby MIUI 14 sa odkladá: Vieme, čo je za tým!

Modelový rad Xiaomi 13 príde neskôr ako sme očakávali. Spoločnosť musela svoj oficiálny dátum predstavenia vlajkových lodí presunúť.

Na nové telefóny z vlajkovej série od spoločnosti Xiaomi čakáme už dlhšiu dobu. Práve z tohto dôvodu nás potešilo, keď viceprezident spoločnosti na svojom profile na sociálnej sieti prezradil, že novinky prídu ešte do konca novembra. Neskôr však na verejnosť prišli oficiálne plagáty, ktoré poukázali na predstavenie smartfónov a nadstavby MIUI 14 1. decembra, teda tento štvrtok o 12:00 nášho času. Dnes sa ale situácia zmenila a dozvedáme sa, že predstavenie celej série Xiaomi 13 s ďalšími produktami sa nečakane odkladá. Bližšie informácie nám priniesol portál xiaomiadictos.com, ktorý nás informoval aj o dôvode presunutia udalosti. Veľká konferencia sa tak musela odložiť na zatiaľ neurčitý dátum.

Nové smartfóny zo série Xiaomi 13 prídu neskôr

Keby predstavenie vlajkových smartfónov z dielne Xiaomi prebehlo klasicky podľa plánov, už teraz by sme sa pripravovali naň svedomito pripravovali. Plány čínskeho giganta však narušila situácia v Číne, ktorú nemohol nikto očakávať. Predstavenie nových modelov s označením Xiaomi 13 tak nakoniec nebude môcť prebehnúť počas tohto štvrtka, nakoľko sa v Číne bude konať národný smútok. Dôvodom tohto smútku je úmrtie bývalého prezidenta, ktorý zomrel dnes, 30. novembra vo veku 96 rokov.

Xiaomi 13 oznam
Zdroj: Weibo

Vzhľadom k jeho úmrtiu sa tak v Číne nemôžu konať žiadne veľké akcie, pričom predstavenie série Xiaomi 13 spolu s ďalšími produktami veľkou akciou určite je. Spoločnosť si tak bude musieť nájsť iný dátum predstavenia, pričom vyjadrenie k situácii sa už objavilo aj na oficiálnej stránke Xiaomi na sociálnej sieti Weibo. Čínsky gigant nás tak informoval aj o tom, že v súčasnosti nemajú žiadny záložný dátum k predstaveniu nových modelov. Na ďalší dátum si tak budeme musieť počkať.

Kedy by predstavenie mohlo prebehnúť?

Vzhľadom k tomu, že aktuálne nemáme žiadne informácie o oficiálnom dátume predstavenia, ktorý by nahradil 1. december, môžeme len tipovať, kedy by to mohlo byť. Vzhľadom k tomu, že si Xiaomi zvyčajne na predstavenia vyberá dni ako utorok, streda či štvrtok, odhalenie série Xiaomi 13 by mohlo prebehnúť budúci týždeň. Novinky by sme tak mohli vidieť už čoskoro, no oficiálne informácie o predstavení vlajkových lodí by mali výjsť už čoskoro.

Xiaomi 13 farby
Zdroj: Xiaomiui

Na sériu Xiaomi 13 čakajú všetci fanúšikovia výkonných smartfónov, pričom pre rozbehnutú informačnú kampaň poznáme množstvo informácií o ich výbave. Srdcom noviniek by mal byť čipset Snapdragon 8 Gen 2, ktorý doplní aj rýchle nabíjanie a kamera od spoločnosti Leica. Z oficiálnych správ vieme taktiež to, že kamera modelu Pro má byť identická s kamerou v Xiaomi 12S Ultra. Modely s Leicou by nakoniec mohli prísť aj do Európy, no s najväčšou pravdepodobnosťou až začiatkom budúceho roka.

Čakali ste na predstavenie smartfónov zo série Xiaomi 13? A kedy odhadujete, že Xiaomi svoje modely predstaví? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať