Redmi čistenie reproduktorov
Zdroj: Youtube.com (Xiaomi)

Vyčistite si reproduktor vo svojom Redmi smartfóne vďaka tejto funkcii!

Zaprášené reproduktory sú častým problémom smartfónov, nie je im však venovaná veľká pozornosť. MIUI v sebe skrýva funkciu pre ich vyčistenie.

Špinavé a zaprášené konektory vo smartfónoch sú problémom mnohých užívateľov. Či už ide o nabíjací port, 3,5mm jack alebo reproduktor, prach vo vnútri smartfónu dokáže poriadne pohnevať a Xiaomi s tým bojuje ako sa len dá. Čistenie nabíjania alebo portu pre slúchadlá treba stále robiť manuálne, avšak reproduktor si majitelia (niektorých) Redmi smartfónov dokážu vyčistiť i sami vďaka funkcii v nastaveniach, o čom mnohí užívatelia ani netušia! Pozrite sa na to s nami.

Ako vyčistiť reproduktor?

  • Otvorte aplikáciu Nastavenia
  • Prejdite na možnosť Rozšírené nastavenia
  • Rozkliknite funkciu Vyčistite reproduktor

Po zapnutí tejto funkcie sa vám spustí 30 sekundový vysoko položený zvuk, ktorý dokáže vyfúknuť prach zanesený v reproduktore. Odporúčanie vraví, že ak je reproduktor zanesený viac, je potrebné túto akciu zopakovať až päťkrát, prípadne pri tom triasť reproduktor smerom nadol. Tento zvuk so sebou prináša i vyfukovanie vzduchu, ktorý dokáže dokonca až zhasnúť plameň sviečky.

Pre ktoré smartfóny je funkcia dostupná?

Nie všetky smartfóny disponujú touto funkciou. Aby ste ju našli v nastaveniach, musíte vlastniť smartfón Redmi 8 a novší, prípadne Redmi Note 8 a novší. Z nejasných dôvodov touto funkciou nedisponujú smartfóny z produktovej línie Mi ani Poco. Ide o funkciu dodávanú v nadstavbe MIUI 11 a novšej. U nás v redakcii sme ju zapínali vo verzii MIUI 12 na smartfóne Redmi 8, postup sa môže líšiť v závislosti od verzie systému, nakoľko vzhľad a rozloženie aplikácie Nastavenia sa v MIUI 12 menilo. Ak by sa vám náhodou nepodarilo nájsť funkciu vo svojom Redmi smartfóne, stačí do vyhľadávania hore v nastaveniach zadať „Vyčistite reproduktor“ a tým si overíte, či touto funkciou váš smartfón naozaj disponuje.

Veríme, že vám táto funkcia pomôže a podarí sa vám vyčistiť svoj zanesený reproduktor. Bežný užívateľ sa čistením reproduktoru zaoberá až keď je neskoro a treba ísť so smartfónom do servisu. Takáto prevencia určite nie je na škodu a dúfame, že bol tento návod pre vás užitočný.

Mohlo by vás tiež zaujímať