Redmi Pad SE
Zdroj: Xiaomi

Vyčistite svoj Xiaomi telefón a vymažte duplicitné obrázky jednoduchým trikom

Duplicitné fotografie znamenajú plytvanie úložiskom a tiež môžu spôsobiť rôzne problémy. Využite preto funkciu hĺbkové čistenie.

Stáva sa to často. Obrázky v mobilnom telefóne máme zle synchronizované, urobíme viac rovnakých fotografií nechtiac za sebou a niekedy sa objavia rôzne kópie, ktoré vznikli iným spôsobom a zbytočne zaberajú miesto v pamäti a spomaľujú fungovanie zariadenia.

Duplicitné fotografie znamenajú plytvanie úložiskom a tiež to, že neporiadok v našej galérii je oveľa zreteľnejší a môže nám spôsobiť ťažkosti – najmä pokiaľ ide o hľadanie nejakej konkrétnej fotografie.

Z tohto dôvodu vám prinášame návod, ako eliminovať duplicitné fotografie, ktoré ste uložili vo svojom Xiaomi a to celkom jednoduchým a zároveň rýchlym spôsobom. Nadstavba operačného systému Android MIUI nám totiž umožňuje eliminovať duplicitné fotografie naraz.

Ak chcete odstrániť duplicitné fotografie, ktoré sú uložené vo vašom zariadení Xiaomi, postupujte nasledovne.

Hĺbkové čistenie fotografií.
Hĺbkové čistenie fotografií vie upratať váš telefón Xiaomi. Zdroj: xmobile.sk

Otvorte si aplikáciu Zabezpečenie z vášho launchera. Počkajte chvíľu, kým sa načítajú údaje o vašom zariadení. Potom zvoľte možnosť Hĺbkové čistenie. Po otvorení je prvou možnosťou vyčistiť Fotografie. Aplikácia vám sama poskytne niekoľko módov čistenia – napríklad čistenie Duplikáty, kde nájde všetky fotografie, ktoré vyzerajú rovnako alebo veľmi podobne. Ponúkne vám odstránenie tých, ktoré sa zdajú umelej inteligencii horšie, napríklad tie, ktoré sú rozostrené. Taktiež aplikácia vie vybrať Nepodarené fotografie, tu však pozor a radšej si zoznam fotografií podrobne prejdite. Ďalšou možnosťou sú aj Pod a preexponované fotografie a Snímky obrazovky.

Veríme, že vám tento návod, ako si prečistiť zariadenie od nepotrebných fotografií pomohol. Ak vás zaujímajú ďalšie tipy, triky, odporúčania a nastavenia, neváhajte prekutrať sekciu Návody na našej stránke xmobile.sk. Nájdete množstvo užitočných a dobrých informácií.

Mohlo by vás tiež zaujímať