smartfon vzhlad rozhrania
Zdroj: unsplash.com (Đức Trịnh)

Využívate túto funkciu vo vašom Xiaomi smartfóne? Pozor, čoskoro sa skončí a môže vás to ovplyvniť!

Ak zálohujete súbory zo svojho Xiaomi na úložisko Mi Cloud, už čoskoro vás môže postihnúť zmena. Vaše súbory sa môžu odstrániť.

Smartfóny od spoločnosti Xiaomi ponúkajú veľké množstvo funkcií a služieb, ktoré môžeme využívať. Čínsky gigant so sebou pripravil aj viaceré vlastné služby ako alternatívu k väčším službám. Využiť takto môžeme napríklad funkciu Share Me, pričom ide o náhradu alebo alternatívu k možnosti AirDrop od Applu. Rovnako sme sa mohli stretnúť s vlastným Mi kontom, ktorý dopĺňa klasické Google konto spojené so systémom Android. K Mi kontu sa viaže aj bezplatná možnosť využitia Mi Cloudu, v ktorom si môžeme zálohovať svoje súbory, domovskú obrazovku či dokonca nastavenia nášho zariadenia. Funkcii bezplatného Mi Cloudu sa však dnes budeme venovať viac, keďže komunita Xiaomiui nás informuje o zmene, ktorá môže ovplyvniť aj vás.

Využívate služby Mi Cloudu aj vo vašom Xiaomi?

Ako sme už vyššie spomenuli, Mi Cloud ponúka určitú kapacitu na úložisku zadarmo. Ide o veľkosť 5GB, ktorá poteší a neurazí. Na tomto úložisku si môžeme uložiť nejaké tie fotky a videá, prípadne kapacitu využiť aj na zálohu domovskej obrazovky či aplikácií. A v prípade, že by nám úložiska bolo málo, môžeme si predplatiť aj viac priestoru za celkom prívetivé ceny. Najnovšie sa však dozvedáme, že už čoskoro sa na tomto cloudovom úložisku skončí podpora pre ukladanie fotografií. A čo horšie, už uložené fotografie za z úložiska odstránia.

Ak využívate služby cloudu, ktorý sa nám ponúka v zariadení ako priestor zadarmo, pre ukladanie fotografií, mali by ste si svoje snímky začať zálohovať na inom mieste. Xiaomi totiž ku koncu tohto roka skončí podporu pre ukladanie snímok v tomto priestore. Od začiatku roka 2023 teda nebude možné snímky na cloud ukladať, no zároveň nami zálohované snímky z tohto priestoru zmiznú. Ak teda máte na Mi Cloude nejaké svoje snímky, mali by ste si ich okamžite zálohovať na inom mieste.

Aké sú ďalšie možnosti?

Po skončení podpory pre Mi Cloud budeme musieť hľadať iný priestor, kde si budeme môcť zálohovať svoje snímky. Pravdupovediac však uložiť niekam nanajvýš 5GB snímok nebude v dnešnej dobe problémom. K dispozícii máme napríklad priestor na Google disku, ktorý ponúka až 15GB úložiska zadarmo. Alternatívou môže byť napríklad aj OneDrive alebo ďalšie cloudové služby. Pokiaľ si teda niekde predplácate takéto úložisko, mali by ste si zálohované snímky z Mi Cloudu presunúť.

Xiaomi Cloud
Zdroj: Xmobile.sk

Zmena, ktorú Xiaomi pripravuje sa nedotkne všetkých používateľov. Ak teda nevyužívate Mi Cloud pre zálohu snímok, nemusíte sa ničoho obávať. Rovnako sa zmena urgentne týka len tých používateľov, ktorí svoje snímky zálohovali len na Mi Cloude a zo svojho Xiaomi smartfónu ich vymazali. V prípade že si ich z Mi Cloudu neprenesiete na iné miesto, začiatkom budúceho roka sa môžu bez upozornenia odstrániť.

Využívate pre zálohovanie svojich súborov priestor na Mi Cloude? A bude sa vás týkať táto zmena? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať