WhatsApp
Zdroj: unsplash.com (Mourizal Zativa)

WhatsApp konečne povoľuje tvorbu nálepiek. Je v tom ale jeden háčik

WhatsApp konečne prichádza s podporou tvorby vlastných nálepiek. Funkcia má však háčik, nálepky sa dajú vytvoriť len cez web.

Aplikácia na komunikovanie WhatsApp, ktorá patrí pod Facebook (po novom Meta), už dlhšiu dobu podporuje používanie nálepiek, no pri porovnaní s konkurenciou to WhatsApp nezvláda najlepšie. Jasným príkladom bola aj tvorba vlastných nálepiek, ktorá bola možná len za pomoci rôznych aplikácií tretích strán.

Užívateľom aplikácie WhatsApp preto zrejme svitá na lepšie časy. Konečne sa začalo pracovať na možnosti vytvorenie vlastných nálepiek, a funkcia je dokonca už aj dostupná, no je v tom háčik. Nálepku si zatiaľ vo svojom smartfóne nevytvoríte. Na informáciu upozornil web androidpolice.com

Tvorba vlastných nálepiek cez web

Vlastnú nálepku si môžete zatiaľ vytvoriť len cez webovú aplikáciu WhatsApp. Pri posielaní nálepky v priestore webovej aplikácie pribudla ikona s názvom Vytvoriť. Kliknutím na ňu sa otvorí prehliadač súborov vo vašom počítači, kde si budete môcť vybrať vhodný obrázok, z ktorého vyrobíte nálepku pre WhatsApp.

Po vybratí fotografie vhodnej pre vytvorenie nálepky vás WhatsApp presunie do zjednodušeného editora, kde môžete svoju budúcu nálepku orezať, pridať text, emoji alebo inak upraviť. Nálepka po odoslaní zostane vo výbere nálepiek pre ďalšie poslanie. Donedávna sa nálepka dala používať len na webových stránkach aplikácie WhatsApp, no k dnešnému dňu sa nálepka uloží aj vo vašom smartfóne a viete ju z neho taktiež odoslať.

Mnohí ste možno ani nevedeli o webovej aplikácií WhatsApp. Ak si po prečítaní tohto článku chcete písať cez web, poprípade si tiež vytvoriť vlastnú samolepku, budete potrebovať svoje mobilné zariadenie prepojiť s webom WhatsAppu. Postup je jednoduchý:

  1. Prejdite na webovú stránku web.whatsapp.com, kde sa zobrazí QR kód na pripojenie.
  2. Následne v mobilnej aplikácií prejdite do nastavení, a v pravom hornom rohu uvidíte logo QR skenera.
  3. Naskenujte ním QR kód na web stránke.
  4. Mobilná aplikácia vás automaticky prenesie do prostredia prepojenia
  5. V prostredí prepojenia kliknite na Prepojiť zariadenie, ktoré prepojí váš web a vaše mobilné zariadenie

Veríme, že vám náš návod pomohol, a že popustíte uzdu fantázií pri vytváraní nálepiek.

 

Mohlo by vás tiež zaujímať