Xiaomi 12T Pro
Zdroj: Xmobile.sk

Xiaomi 13T Pro sa objavil u známeho predajcu: Poznáme cenu aj základnú výbavu smartfónu

Xiaomi 13T Pro môže prísť s atraktívnou cenou pod 1000€. Potvrdzuje to posledný únik zo známeho e-shopu, na ktorom sa smartfón objavil.

Modelový rad Xiaomi 13T už čoskoro príde na globálny trh. Skoršie úniky poukazovali na to, že predstavenie dvojice telefónov prebehne už 1. septembra, teda o pár týždňov. Telefóny by pritom mali prísť s lákavou výbavou, ktorá bude konkurovať aj výkonnejším telefónov. Okrem iného by malo ísť o ďalšie dva modely s fotoaparátom, na ktorom spolupracovala aj Leica na globálnom trhu. Lepšie vybavený smartfón série, teda Xiaomi 13T Pro sa teraz objavil pravdepodobne omylom na známom e-shope. V rámci tohto e-shopu sa potvrdili aj niektoré špecifikácie, no najmä cena telefónu. Bližšie informácie nám priniesol portál gizchina.com.

Xiaomi 13T Pro ponúkne atraktívnu cenu

Model Xiaomi 13T Pro má byť lepšie vybaveným smartfónom série, ktorá na trh príde už čoskoro. Vo svojej výbave má ponúknuť nové technológie, no očakávať máme aj nejaké kompromisy. Aj napriek nim však pôjde o telefón, ktorý bude spadať do vlajkovej série spoločnosti. Posledný únik zo známeho e-shopu nám potvrdil, že práve tento model bude stáť 799 libier, teda v prepočte približne 930€. Ide o globálnu cenu telefónu a očakávame, že sa teda aj s prémiovou výbavou telefón na trhu objaví s cenou do 1000€.

Xiaomi 13T Amazon
Zdroj: gizchina.com

Známy e-shop nám taktiež potvrdil nejaké súčasti výbavy, ktoré určite budú stáť za to. Xiaomi 13T Pro by mal priniesť na trh až 144Hz CrystalRes AMOLED displej. Rovnako sa máme tešiť na veľkú 5000mAh batériu, ktorú by sme mohli nabíjať až 120W adaptérom. Tento adaptér nájdeme v balení smartfónu, ako to už je u Xiaomi zvykom. Zo snímky obrazovky vieme vyčítať aj to, že na fotoaparáte sa podieľa spoločnosť Leica a model sa bude predávať v pamäťovej konfigurácii 12+512GB.

Predstavenie má prebehnúť už 1. septembra

Čoraz viac zdrojov poukazuje na to, že predstavenie telefónov prebehne už 1. septembra. Séria Xiaomi 13T by teda prišla na trh o mesiac skôr ako minuloročná séria Xiaomi 12T. Tá totiž minulý rok prišla až v októbri. Predstavenie Xiaomi 13T a jeho Pro verzie má nasledovať aj začiatok predaja, ktorý podľa tohto úniku začne 6. septembra. Jedna vec ale pri telefóne zostáva neistá, a to je jeho čipset. Séria Xiaomi 13T by totiž v oboch prípadoch mala priniesť výkonné čipsety, no jeden model ponúkne výkonný MediaTek Dimensity a druhý zasa Snapdragon.

Xiaomi 12T Pro
Zdroj: Xiaomi

V jednom prípade by sme sa teda mali stretnúť so Snapdragonom 8 Gen 2, resp. Snapdragonom 8+ Gen 2. Druhý model série má zasa ponúknuť prémiový MediaTek Dimensity 9200. Zatiaľ nevieme určiť, ktorý čipset získa lepšie vybavený Xiaomi 13T Pro a ktorý základný model. Oba telefóny prídu na trh so systémom Android 13 a nadstavbou MIUI 14.

Čakáte na predstavenie série Xiaomi 13T aj vy? A pozdáva sa vám táto výbava? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať