Xiaomi 12T Pro
Zdroj: Xiaomi

Výkonný Xiaomi 13T sa objavil v databáze: Jeho predstavenie sa už blíži

Xiaomi 13T je v plnom prúde prípravy a jeho predstavenie môže prebehnúť už o pár týždňov. Prvé informácie ku nám prichádzajú z databázy.

Modelový rad Xiaomi 13T má doplniť základnú sériu telefónov, ktorá aj na globálnom trhu získala veľký úspech. Základné modely s prémiovou výbavou však už čoskoro získajú ďalších súrodencov, ktorí budú mať pri mene písmenko T a ponúknu nové technológie. Teraz sa môžeme pozrieť na informácie z IMEI databázy, v ktorej sa objavil základný model série a odhalil tak prvé informácie ešte pred jeho predstavením. Všetky tieto informácie nám priniesla známa komunita Xiaomiui a ak aj vás zaujíma, čo všetko tento telefón ponúkne a kedy sa objaví na trhu, tak ste na správnom mieste. Bližšie informácie o Xiaomi 13T si teraz prezradíme v našom článku.

Xiaomi 13T sa nachádza v IMEI databáze

Model Xiaomi 12T z minulého roka prišiel na trh s výkonným čipsetom MediaTek Dimensity 8100 Ultra. Šlo o jeden z najviac vydarenejších telefónov z kategórie zabijakov vlajkových lodí, keďže ponúkol používateľom prémiové špecifikácie za výhodnú cenu. Tento rok ale čakáme zmenu, keďže o čipset sa má postarať spoločnosť Qualcomm. Podľa posledných informácií by sme v jeho útrobách mohli nájsť čipset Snapdragon 8+ Gen 1 či Snapdragon 7+ Gen 2. Xiaomi 13T sa v IMEI databáze objavuje pod označením 2306EPN60G čo nám samo o sebe prezrádza viac informácií.

Xiaomi 12T Pro
Zdroj: Xiaomi

Posledné písmenko kódu nám poukazuje na región, v ktorom sa bude Xiaomi 13T nachádzať. Pôjde o globálny model, na ktorom už teraz Xiaomi pracuje. Tento smartfón však bude pravdepodobne vychádzať z nejakého čínskeho telefónu, ktorý sa predstaví už v blízkej dobe. V rámci MIUI databázy sa telefón označuje ako M12A. Ako kódový názov by mal Xiaomi 13T získať označenie Aristotle, teda pomenovanie získa po známom filozofovi. Len pre zaujímavosť, jeho predchodca, teda Xiaomi 12T získal označenie Plato, teda podľa filozofa Platóna.

Android 13 a MIUI 14

Ako sme už spomínali MIUI databázu, tak môžeme povedať, že Xiaomi 13T sa aktuálne nachádza aj v testovaní operačného systému. Posledné známe verzie systému sú známe pod kódom V14.0.0.28.TMFEUXM a V14.0.0.9.TMFJPXM, teda v európskej a japonskej verzii. Tento kód nám napovedá, že telefón pri predstavení získa verziu operačného systému Android 13 spolu s nadstavbou MIUI 14. Aktuálne môžeme už aj očakávať, kedy sa novinka objaví aj na našom trhu.

Xiaomi 12T Pro
Zdroj: Xiaomi

Predstavenie by mohlo prebehnúť okolo septembra, no môže sa stať, že model príde na Slovensko až v októbri rovnako ako aj minuloročný model. Základný smartfón doplní aj Xiaomi 13T Pro, ktorý by rovnako mohol získať zaujímavé špecifikácie.

Čakáte na predstavenie ďalších smartfónov od spoločnosti Xiaomi? A aké špecifikácie tipujete pre sériu Xiaomi 13T? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať