Android smartfon
Zdroj: Unsplash.com (Denny Müller)

Xiaomi aktualizuje multitasking MIUI o nový horizontálny dizajn v štýle iOS

Od uvedenia MIUI 12 neprestáva Xiaomu chŕliť vylepšenia tejto nadstavby. Ďalšou novinkou je horizontálny dizajn multitaskingu, ako tomu je v operačnom systéme od Apple.

Spoločnosť Xiaomi podrobne aktualizovala svoj launcher a integrovala nový spôsob prezerania otvorených aplikácií. Teraz môžeme okrem klasického zobrazenia každého okna osobitne v mriežke triediť aplikácie aj v horizontálnom zobrazení, ako sú na to zvyknutí napríklad užívatelia iOS.

Ak chcete otestovať túto novú funkcionalitu, budete si musieť nainštalovať aplikáciu v alfa verzii. Apku nájdete na telegrame portálu Xiaomiadictos, ktorý o nej prvý informoval. Po stiahnutí si ju stačí len jednoducho nainštalovať a nahradiť tak pôvodnú aplikáciu v telefóne. A máme dobré správy pre užívateľov, ktorým ešte neprišla najčerstvejšia aktualizácia na MIUI 12. Áno, aplikácia funguje aj na predchádzajúcej verzii nadstavby MIUI 11.

Napokon v nastaveniach ešte prenastavte zobrazenie nedávnych aplikácii.
Nastavenia> Domovská obrazovka> Usporiadanie položiek v časti Nedávne

Avšak nezabúdajte, že ide iba o ranú verziu aplikácie, môžete sa preto stretnúť aj s nejakými bugmi. Odporúčame vytvoriť záložnú kópiu pôvodného launchera, aby ste v prípade zlyhania nestratili pôvodné nastavenia a usporiadanie aplikácii, ktoré máte momentálne na pracovnej ploche.

Zálohovanie aplikácie v MIUI 11.
Zálohovanie aplikácie v MIUI 11. Zdroj: Xiaomiportal.sk

MIUI 11: Nastavenia> Informácie o telefóne> Zálohovanie> Lokálne zálohy
MIUI 12: Nastavenia> Informácie o telefóne> Vytvoriť zálohu> Lokálne

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.