Internet of Things (IoT)
Zdroj: Unsplash.com

Xiaomi chce ovládnuť domácnosti a posilňuje divíziu Internet of Things (IoT)

Spoločnosť Xiaomi podpisuje zmluvu so spoločnosťou Tell Labs. Budujú laboratórium určené Internet of Things (IoT).

Spoločnosť Xiaomi uzavrela vzájomne výhodnú zmluvu s čínskymi laboratóriami Tell Labs, ktorá pomôže posilniť jej divíziu IoT. Zmluva bola podpísaná 3. novembra v priemyselnom parku Xiaomi’s Mobile Internet Industrial v Pekingu. Informáciu priniesol portál Gizmochina.com.

Fan Dian, generálny riaditeľ oddelenia divízie Xiaomi IoT, a Wei Ran, riaditeľ Čínskeho inštitútu informačných a komunikačných technológií Tell Labs podpísali v mene oboch strán dohodu o spolupráci na spoločnom laboratóriu zameranom na vývoj IoT.

Spolupráca sa má zamerať na vývoj inteligentných domácich zariadení s internetovým pripojením. Cieľom je tvoriť takzvané inteligentné domácnosti, kde sa spoločnosti zamerajú na sledovanie užívatelských zvykov, ktoré následne budú vyhodnocovať a na základe nich tvoriť plány pre ďalší vývoj. Čínske spoločnosti chcú hľadať ďalšie možnosti aplikácie inteligentných zariadení v domácnosti.

Spoločné laboratórium postavia v priemyselnom parku Xiaomi Yizhuang. Vytvoria nielen jedno veľké laboratórium ale aj akýsi hub, ktorý bude slúžiť pre komplexné servisné služby. Hub bude poskytovať technické poradenstvo, testovanie alebo technické konzultácie a školiace služby pre Xiaomi a partnerov divízie IoT Xiaomi.

Spoločné laboratórium pomôže spoločnosti Xiaomi rozširovať a zlepšovať celý ich doterajší ekoystém IoT a prinášať lepšiu užívateľskú skúsenosť. Laboratórium bude tiež spolupracovať s ostatnými partnermi v odbore na spoločnom vytváraní priemyselných štandardov a hodnotiacich programov na podporu zdravého a riadneho rozvoja odvetvia.

Xiaomi je už dnes popredná svetová značka v priestore IoT technológií. V súčasností má čínska spoločnosť viac ako 271 miliónov pripojených zariadení a slúži 56 miliónom domácností po celom svete, pričom virtuálny inteligentný asistent spoločnosti Xiaomi XiaoAI má viac ako 78,4 milióna aktívnych používateľov mesačne.

Zostáva nám len čakať, aké technológie zídu z tohto spojenia. Budúcnosť sa zdá byť celá pripojená na internet.

Mohlo by vás tiež zaujímať