Xiaomi Mi 10T Lite_predstaveny
Zdroj: mi.com

Xiaomi MI 10T Lite: Pozrite sa, čo priniesol „najslabší“ z trojice novo predstavených smartfónov

Hoci je najlacnejším, tak aj napriek tomu stojí za povšimnutie

Včerajší deň sa neniesol len v duchu zariadení Mi 10T a Mi 10T Pro, ale predstavený bol aj smartfón Xiaomi Mi 10T Lite. Hoci ide o najslabší model z predstavenej trojice, tak aj napriek tomu stojí za povšimnutie.

Rovnako podporuje 5G

Tak ako jeho výkonnejší súrodenci, tak aj 10T Lite verzia zariadenia podporuje 5G technológiu. Tentokrát však nie je smartfón poháňaný procesorom Qualcomm Snapdragon 865, ale nižšou produktovou radou. Konkrétne modelom Snapdragon 750 5G. Ide o procesor vyrobený 8nm technológiou. O výkon sa ďalej stará grafický čip Adreno 619, 6GB RAM a úložný priestor o kapacite 128GB typu UFS 2.1.

Xiaomi Mi 10T Lite_procesor
Zdroj: mi.com

Prejdime teraz k displeju, ktorý je v prípade výkonnejších zariadení hlavným lákadlom. Je tomu aj tentokrát? Xiaomi v tomto prípade rovnako vsadilo na nadpriemerne výkonný displej, hoci je o niečo menej výkonný v porovnaní s displejom zariadenia Mi 10T, resp. Mi 10T Pro. Rovnako ide o IPS panel s vysokou zobrazovacou frekvenciou. Konkrétne hovoríme o 120Hz. Mimochodom odozva displeja je len 8,3 ms a vzorkovacia frekvencia 250Hz. Rovnako tiež nechýba technológia AdaptiveSync, ktorá sa stará o synchronizáciu Hz a fps.

Xiaomi Mi 10T Lite_displej
Zdroj: mi.com

„Slabší súrodenec“ rovnako dostal do vienka aj technológiu MMT parallel charging, ktorá rozdeľuje batériu v dve rovnaké časti, ktoré sú nabíjanými súčasne. V konečnom výsledku sa zariadenia tak nabije za menej ako jednu hodinu. Keď už hovoríme o batérii, tak kapacita batérie je 4820 mAh a nechýba samozrejme ani technológia rýchleho nabíjania pri výkone 33W.

Xiaomi Mi 10T Lite_bateria
Zdroj: mi.com

Zariadenie poteší aj vášnivých mobilných fotografov. Dôvodom je kamerový modul so 4 snímačmi. Ten hlavný disponuje 64-megapixelovým rozlíšením a ide o snímač Sony IMX682. Doplnený je o 8-megapixelovú ultraširokú kameru, 2-megapixelovú makro kameru a 2-megpapixelový hĺbkový snímač.

Xiaomi Mi 10T Lite_kamera
Zdroj: mi.com

Prejdime k cene zariadenia, zatiaľ čo cena vyšších modelov začína na úrovni ~500€, tak v prípade modelu Mi 10T Lite, Xiaomi si bude pýtať len 279€ (6GB RAM / 64 GB), resp. 329€ za model s 128GB úložným priestorom a rovnakou RAM pamäťou.

Zdroj: mi.com

Mohlo by vás tiež zaujímať