Xiaomi Mi 11
Zdroj: Xiaomi

Blíži sa uvedenie Mi 11 Lite. Vďaka certifikácii máme nové informácie

Na globálnu verziu Xiaomi Mi 11 Lite by sme podľa poslednej certifikácie nemuseli čakať dlhšie ako fanúšikovia v domovskej krajine.

Xiaomi po dvoch mesiacoch predstavilo svoju vlajkovú loď aj európskemu trhu. Avšak o Xiaomi Mi 11 Lite sa dozvedáme po prvýkrát až z jej certifikácie. Predstavenie Mi 11 sa odohralo počas streamovanej show 8. februára. Veľa z fanúšikov a redaktorov zaoberajúcich sa mobilnými technológiami, ktorý pripravené video pozerali, odchádzalo od obrazoviek s rozpačitým pocitom.

Ani slovo o Mi 11 Lite, predstavuje ho až certifikácia

Sklamaní sme boli z viacerých dôvodov. Očakávali sme predstavenie viacerých zariadení, nie len Mi 11, ktoré poznáme už dva mesiace. Vizuály, dohady a úniky hovorili o kompaktnom telefóne, Mi 11 Lite, Mi 11 Ultra a aj napríklad o Redmi K40. Jedinou dobrou správou bola cena zariadenia, ktorá je o 50, respektíve 100 eur nižšia (podľa verzie telefónu), ako uvádzal portál 91mobile. Avšak deň po tejto show sa dozvedáme niečo málo o Xiaomi Mi 11 Lite aspoň z certifikácie.

Mi 11 Lite certifikacia
Jedna z certifikácii telefónu Mi 11 Lite. Zdroj: Launch Studio

Mi 11 Lite s kódom M2101K9AG

Verní fanúšikovia vedia, že sa dá čo to odčítať aj z kódu, pod ktorým je certifikácia spravená. “G” na jeho konci znamená Global a teda, že telefón by mal byť naraz uvedený v domovskej krajine a aj na globálnych trhoch. Čo je dobrou správou, lebo zákazníci, ktorí budú chcieť siahnuť po odľahčenej verzii vlajkovej lodi nebudú musieť čakať ďalšie týždne, ako tomu je v prípade vlajkovej lode samotnej.

Ďalšie vlastnosti Lite verzie

Z certifikácie sa ďalej dozvedáme, že zariadenie príde s najmodernejšou dostupnou bluetooth technológiou 5.2, ktorá povoľuje simultánne pripojenie viacerých zariadení naraz. Okrem toho certifikácia v SIRIM prezrádza, že pôjde o zariadenie vybavené WiFI AC, teda kompatibilné so štandardom 802.11ac, a že okrem iných bežných technológií, ako sú GPS alebo VoLTE, bude súčasťou zariadenia aj NFC.

Z predchádzajúcich certifikácii sme sa dozvedeli o batérii s kapacitou 4 520 mAh alebo o rýchlom nabíjaní na úrovni 33 W. Zariadenie samozrejme pobeží na MIUI 12 tak a nadstavbu 12.5 by malo podľa všetkého dostať medzi prvými.

Dohady hovoria o tom, že zariadenie pobeží na takte procesora od Qualcommu a to zo série Snapdragon 7XX.

Mohlo by vás tiež zaujímať