Xiaomi Mi 11 predstaveny
Zdroj: mi.com

Xiaomi Mi 11 ovládlo AnTuTu. Náskok je však veľmi tesný. Kto dýcha Xiaomi na krk?

Porovnávane jablká s hruškami? Porovnávane jablko s hruškami? „Základná“ verzia Mi 11 prekonala Pro+ verziu zariadenia Huawei Mate 40

Koniec minulého roka patril spoločnosti Xiaomi, ktorá predstavila nielen nadstavbu MIUI 12.5, ale aj nový vlajkový model smartfónu, Xiaomi Mi 11. Ten je poháňaný mobilným procesorom Snapdragon 888, ktorý je aktuálne najvýkonnejším procesorom z kuchyne Qualcommu. Vyrobený je okrem iného 5nm procesom.

Spolu s týmto procesorom, LPPDR5 RAM pamäťou, úložným priestorom typu UFS 3.1, či grafickým čipom  Adreno 630, výkonnostné očakávania fanúšikov boli bezpochyby tie najambicióznejšie. Dobrou správou je, že tento cieľ sa spoločnosti podarilo naplniť, ale len tesne.

Xiaomi Mi 11 ovládol rebríček AnuTuTu

Počas predstavenia smartfónu Xiaomi prezradilo, že zariadenie dosiahlo v AnTuTu 745-tisíc bodov. Zároveň spoločnosť dodala, že výkon zariadenia je približne o 25% vyšším v porovnaní s predošlou generáciou smartfónu. Aká je však prax?

AnTuTu najnovšie odhalilo výsledky z testovania zariadení v domácej Číne, na ktorého vrchole je Xiaomi Mi 11. Už len samotné zariadenie telefónu do rebríčku bolo prekvapujúcim. Dôvodom je, že zariadenie musí byť minimálne 1-tisíckrát testovaným, aby sa do rebríčka dostalo. Druhým dychom treba dodať, že v predajniach sa po Mi 11 po spustení predajov len zaprášilo a Xiaomi prekonalo viacero rekordov.

Vráťme sa však späť k téme, ako môžete vidieť nižšie, tak Xiaomi v „reálnom svete“ dosiahlo priemerný výsledok 708-tisíc bodov. V porovnaní s druhým zariadením Huawei Mate 40 Pro+, náskok je „len“ 6-tisíc bodov. Druhým dychom však treba dodať, že porovnávane „základnú“ verziu s Pro+ verziou zariadenia od Huaweiu. V prípade porovnania „klasickej“ verzie zariadenia Mate 40 a Mi 11, rozdiel je už o niečo priepastnejším, približne 20-tisíc bodov.

Xiaomi Mi 11_AnTuTu_December 2020
Zdroj: AnTuTu

Očakáva sa, že Xiaomi v priebehu februára oficiálne uvedie na trh aj verziu zariadenia Mi 11 Pro. Čo hovoríte na výsledok vy?

Mohlo by vás tiež zaujímať