Xiaomi Mi 11_redener
Zdroj: Ben Geskin (Twitter)

Xiaomi Mi 11 sa objavil na prvých renderoch vo vysokom rozlíšení. Páči sa vám?

Vzhľad zariadenia odhalil známy leaker informácií Ben Geskin

Od oficiálneho oznámenia procesora Snapdragon 888, ktorý dnes už vieme, že bude poháňať zariadenia Xiaomi Mi 11, ubehlo len niekoľko dní. Okrem toho, že počas samotného predstavenia procesora, Lei Jun, generálny riaditeľ Xiaomi, potvrdil skoré predstavenie smartfónu, tak na svetlo sveta vyplávalo niekoľko ďalších informácií okolo vzhľadu a špecifikácií pripravovaného smartfónu.

Takto by mohol Xiaomi Mi 11 vyzerať v praxi

Pár dní dozadu sme mohli vidieť predný panel smartfónunajnovšie sa do obehu dostal render vo vysokom rozlíšení, ktorý bol vytvorený na základe doterajších únikov informácií. V praxi to znamená, že zariadenie by sa mohlo ešte vo finálne čiastočne líšiť od aktuálne prezentovaného vzhľadu, ale rozdiely by nemali byť už zásadnými.

Ako môžete vidieť nižšie, tak Xiaomi Mi 11 celkom elegantný a mal by mať prémiový pocit.

Posledné správy o zariadení hovoria, že smartfón by mal byť uvedený na trh  výrazne skôr, ako to bolo v prípade súčasnej vlajkovej lodi, Mi 10. Spomína sa, že zariadenie by mohlo byť predstavené ešte v priebehu tohto roka, alebo začiatkom januára. Okrem iného má ísť o vôbec prvý komerčne dostupný smartfón s procesorom Snapdragon 888. Po výkonnostnej stránke môžu budúci majitelia už takmer určite počítať s minimálnou výbavou v podobe – 8 GB, resp. 12 GB RAM typu LPDDR5 RAM s úložným priestorom 128 GB typu UFS 3.1, respektíve 256 GB interným úložiskom.

Čo sa týka ďalších vlastností zariadenia, tak podľa všetkého smartfón bude disponovať displejom s 2K+ rozlíšením so zobrazovacou frekvenciou 120Hz. Rovnako sa spomína aj kamerový modul s 3 snímačmi. Hlavná kamera by mala disponovať okrem iného 108-megapixelovým rozlíšením s podporou 30-násobné priblíženia. Niektoré úniky informácií však hovoria, že hlavná kamera bude vybavená „len“ 48-megapixelovým snímačom OmniVision OV48C (pozn. redakcie: ale aj napriek tomu ide o jeden z najvýkonnejších snímačov na trhu). V každom prípade, múdrejší budeme už v priebehu najbližších týždňov.

 

Mohlo by vás tiež zaujímať