xiaomi-mi-12-render
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Xiaomi Mi 12 údajne ponúkne nový štandard RAM pamäte, aký sme doposiaľ v smartfóne ešte nevideli

O smartfóne Xiaomi Mi 12 sa v posledných týždňoch hovorí čoraz častejšie. Dôvodom sú rôzne certifikácie, ktoré sa dostávajú na povrch, ako aj úniky rôznych vlastností zariadenia, za ktorými stoja známy leakeri informácií.

Najnovšie sa do obehu dostala informácia, že zariadenie by malo byť údajne vybavené novým typom RAM pamäte, ktorá bola predstavená v týchto dňoch. Malo by ísť konkrétne o RAM pamäť typu LPDDR5X, čo je nástupca LPDDR5 štandardu. Na tému upozorňuje portál gsmarena.com.

LPDDR5X vdýchne zariadeniu nový vietor do plachiet

Ako sme už vyššie spomínali, tak ide „aktualizáciu“ RAM pamäte typu LPPDR5, ktorá podporuje prenosové rýchlosti do 6400. Medzi hlavné vylepšenia, ktoré tento nový štandard prináša, patrí výrazný nárast rýchlosti, ktorý je v rozpätí od 6400 do 8533 Mbps. Rovnako sa má zlepšiť aj integrita signálu a to vďaka vyrovnaniu TX / RX.

Tieto klebety vznikli najmä na základe toho, že čipová sada Snapdragon 898, má podporovať tento nový štandard, zatiaľ čo čipy 888, či 865, podporujú len LPDDR5. Nová čipová sada bude tiež prvou v rodine, ktorá bude založená na novej architektúre ARMv9 s použitím úplne nových jadier CPU Cortex-X2, A710 a A510.

Okrem iného sa povráva aj o ďalších vlastnostiach zariadenia. Napríklad, hovorí sa o podpore rýchleho nabíjania pri výkone 200W (v prípade modelu Ultra), ale aj o 200-megapixelovej hlavnej kamere. Dnes však ťažko povedať, koľko týchto fám sa ukáže vo finále ako pravdivých. V každom prípade, zistiť by sme to mali ešte koncom decembra tohto roka, kedy sa očakáva, že Xiaomi uvedie pripravované modely smartfónov na trh.

Mohlo by vás tiež zaujímať