Mi Pad 2
Mi Pady dlho nemenili svoj dizajn, nový Mi Pad 5 prinesie zmenu! Zdroj: Flickr.com (Kote Puerto)

Xiaomi Mi Pad 5 je na ceste, pozrite sa, čo ponúkne a ako by mohol vyzerať! Páči sa vám?

Xiaomi plánuje návrat na trh s tabletmi a Mi Pad 5 má už svoju prvú podobu. Ako bude vyzerať a čo ponúkne svojim užívateľom?

Tablety sú poslednou dobou na ústupe a s príchodom väčších smartfónov a výkonnejších notebookov prakticky strácajú svoje využitie. I tak sa ale stále nájdu ľudia, ktorí preferujú využívať tablet, či už pre pracovné činnosti alebo len tak pre oddych. Xiaomi je známe tým, že ponúka zariadenia takmer pre každého podľa posledných informácií z portálu Gizmochina.com môžeme vidieť, že nová generácia Mi Padu je na ceste.

Mi Pad 5 na prvých renderoch

Po tom, ako sa Xiaomi z trhu tabletov odmlčalo a posledný vydali ešte v roku 2018, neočakávali sme, že by sme nové tablety z dielne Xiaomi ešte niekedy videli. Opak je však pravdou a nové Mi Pad 5 s dizajnom podobným smartfónu Mi 11 sa objavili na prvých renderoch. Stále nemožno povedať, či ide o finálny dizajn a potvrdiť pravdivosť renderov, avšak už teraz vyzerajú viac než dobre.

Mi Pad 5
Prvý pohľad na Mi Pad 5
Zdroj: Gizmochina.com

Parametre prekvapia

Spolu s prvým pohľadom na Mi Pad 5 sa objavili i prvé špecifikácie tabletu. Šepká sa, že Xiaomi plánuje priniesť aktualizácie systému pre svoje súčasné tablety a plánuje výskum v oblasti budúcej optimalizácie MIUI pre tablety. V novom Mi Pad 5 by sme teda mohli očakávať vylepšený systém s ešte lepšou optimalizáciou. Prekvapením je 144Hz IPS LCD displej s piatou generáciou Corning Gorilla Glass. Takýto displej bol použitý napríklad v smartfóne Mi 10T, ktorý rozhodne nie je lacnou hračkou. Čo sa týka kamery, ktorej dizajn nápadne pripomína Mi 11, mala by prísť s 20mpx hlavným snímačom od spoločnosti Sony, ktorému bude sekundovať 13mpx ultraširoký snímač.

Tým ale naše informácie o tablete nekončia. Na obrázku so vzhľadom tabletu tiež vidíme informácie napríklad o čipsete Snapdragon 870, čím by tablet priniesol i 5G konektivitu, masívnu 10000 mAh batériu s podporou 50W nabíjania a mnoho ďalšieho!

Mi Pad 5
Mi Pad 5 poteší i najnáročnejších užívateľov.
Zdroj: Gizmochina.com

Už teraz môžeme povedať, že nový Mi Pad nebude lacnou záležitosťou. S takouto výbavou bude môcť konkurovať i takým výrobcom ako Apple a za ceny sa vôbec nehneváme. Najlacnejšia verzia 8+128GB by stála 3999 Juanov, teda približne 510€ bez DPH. Stále ale nemožno overiť dôveryhodnosť týchto informácií a preto berieme tieto údaje s rezervou.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.