Telefón zameraný na fotografovanie a prácu.
Telefón zameraný na fotografovanie a prácu. Zdroj: Xiaomi

Xiaomi MIX Fold 2 je na ceste: Druhá generácia skladateľných smartfónov príde ešte tento mesiac!

Xiaomi MIX Fold 2 sa chystá na svoje predstavenie. Xiaomi by malo tento model odhaliť ešte skôr ako sme všetci očakávali, naznačuje únik.

Mnohí z vás si možno pamätáte prvý skladateľný smartfón od Xiaomi, ktorým bol Mi MIX Fold. Tento smartfón prišiel na verejnosť v priebehu minulého roka, pričom predstavenie sme mohli sledovať ešte v marci. Odvtedy sa informácie ohľadom skladateľných smartfónov od Xiaomi pomaly utíchali. Zdá sa ale, že sa tento rok predsa len dočkáme druhej generácie skladateľných zariadení. Výbava tohto smartfónu má byť pochopiteľne sľubná a Xiaomi MIX Fold 2 bude určite modelom, ktorý sa bude môcť radiť do triedy prémiových smartfónov. Bližšie informácie o zatiaľ len pripravovanom skladateľnom smartfóne nám prináša portál gizchina.com. Ak vás teda zaujíma, ako bude druhá generácia skladateľných modelov od Xiaomi vyzerať, ste na správnom mieste.

Xiaomi MIX Fold 2 príde už v dohľadnej dobe

August bude podľa zatiaľ dostupných informácií patriť skladateľným modelom. Konkurenčný Samsung, ktorý je stálicou v priemysle so skladateľnými smartfónmi, už o pár dní prinesie modely zo štvrtej generácie skladateľných smartfónov. Budú nimi Samsung Galaxy Z Flip 4 a Galaxy Z Fold 4. Okrem toho sa však podľa najnovšieho úniku budeme môcť tento mesiac tešiť aj na odhalenie skladateľného Xiaomi MIX Fold 2. Ten by mal priamo útočiť na konkurenčné „skladačky“ od Samsungu a opäť raz prísť na trh ako dostupný skladateľný model s nižšou cenou.

Mi MIX Fold
Zdroj: Youtube.com
(XEETECHCARE)

Či si však bude môcť Xiaomi dovoliť rovnako nízku cenu ako tomu bolo pri prvej generácii zatiaľ nevieme. Dôvodom je výbava smartfónu, ktorá má ponúknuť čipset Snapdragon 8+ Gen 1, no aj veľké úložisko a pamäť RAM. Maximálna konfigurácia by totiž mala ponúknuť až 12GB pamäte RAM a 1TB interného úložiska. Rozpráva sa aj o displeji, v tomto prípade by malo ísť o 2.5K LTPO AMOLED displej s podporou 120Hz obnovovacej frekvencie, pričom pri rozložení by displej mal mať 8″. Zložený smartfón by mal zasa ponúknuť veľkosť 6.5″ a zloženie by malo byť možné na obe strany.

Opäť bude len v Číne?

Ak si spomínate na prvú generáciu skladateľných smartfónov v podobe Mi MIX Fold, táto skladateľná novinka pôvodne prišla len v Číne. Pár kusov smartfónov sa však dostalo aj do Európy, no pre vysokú cenu nezískal taký veľký úspech ako v Číne. Pri preprave smartfónu a dodržaní colných poplatkov sa totiž cena zariadenia vyšplhala vysoko nad úroveň 1000€, čím pre veľkú časť fanúšikov nebol dostupný. Nevylučujeme, že by cena pri globálnej dostupnosti Xiaomi MIX Fold 2 nemohla byť vysoká. Rovnako však nevylučujeme ani to, že by skladateľnú verziu smartfónu spoločnosť predstavila len v Číne a do Európy sa následne ani nedostal.

Ostaneme však pri predpoklade, že sa niekoľko kusov smartfónu dostane aj ku nám. Xiaomi MIX Fold 2 sa však zatiaľ v databázach nachádza len ako čínsky model. O globálnej dostupnosti teda zatiaľ nepadlo ani slovo. Osud tohto smartfónu je však v rukách Xiaomi a my môžeme len dúfať, že získa atraktívnu cenu a aj možnosť globálnej distribúcie. Čo je však aktuálne pre nás smerodajné je to, že sa práve tento model môže predstaviť už v priebehu tohto mesiaca.

Kúpili by ste si skladateľný smartfón? Alebo skôr vsádzate na osvedčenú klasiku? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať