Xiaomi 11 Lite_displej
Zdroj: YouTube (GSMArena Official)

Xiaomi môže vrátiť späť funkciu, ktorú si mnohí fanúšikovia obľúbili: Pozrite sa, o čo ide!

Čínske Xiaomi pracuje v súčasnosti na technológii, ktorá by mohla v budúcnosti spôsobiť revolúciu v smartfónoch. Pozrite sa, o čo ide.

Čínska spoločnosť Xiaomi je známa tým, že do svojich smartfónov občas prináša až priam netradičné funkcie. Niektoré smartfóny s takouto netradičnou výbavou skončia len ako koncepty, iné sa zasa dostanú do hromadného predaja. Rovnakým prípadom boli v roku 2019 aj modely z radu Mi 9T, ktoré ponúkli fanúšikom zážitok z displeja nenarušeného žiadnym výrezom či priestrelom pre selfie kameru. Tá sa totiž skrývala vo výsuvnom module, ktorý sa zapúšťal do tela smartfónu. Podobná technológia sa však v súčasnosti stala opäť patentom, na ktorý si práve robí nárok opäť čínsky gigant. O prítomnosti tohto patentu nás informoval portál andro4all.com a my vám teraz o ňom prezradíme niečo viac.

Čistý displej, bez akejkoľvek kamery

So selfie kamerami začali výrobcovia smartfónov bojovať približne pred piatimi rokmi, keď začali vsádzať na širšie výrezy, tzv. notch, ktorý mal za úlohu zväčšiť používateľskú plochu displeja. Široké rámčeky displeja sa mali teda zúžiť a aj notch sa postupom času zmenšoval. V súčasnosti je najčastejším riešením umiestnenia selfie kamery do priestrelu, teda len malej bodky v displeji. Viacerí výrobcovia však začali skúšať umiestnenie selfie kamery aj pod displej, pričom táto technológia stále nie je dokonalá. Riešenie od Xiaomi by však malo byť efektívne a overené už z minulých generácií smartfónov.

Patent výsuvná selfie kamera Xiaomi
Zdroj: andro4all.com

Viacerých fanúšikov totiž rozrušilo, keď čínsky gigant skončil s nasadzovaním výsuvnej kamery v mechanizme, čo sa stalo len po dvoch generáciách smartfónov. V súčasnosti ide navyše už o staršie modely, teda Mi 9T (Pro) a Poco F2 Pro. Pri novších modeloch nemáme možnosť si takúto kameru vyskúšať. To by sa však malo v blízkej dobe zmeniť, poukazuje na to nový patent. Výsuvné moduly pre selfie kamery by sa teda v budúcnosti mohli vrátiť.

Xiaomi zapracuje aj na konštrukcii zariadení

Dôvodom, prečo Xiaomi prestalo využívať takéto výsuvné moduly pre kamery, môže byť aj neustála snaha o kompaktnejšie zariadenia. Tento modul v tele zariadenia totiž spôsoboval, že telo zariadenia muselo byť o niečo hrubšie. Nový patent však myslí aj na tenšie konštrukcie, ktoré sú dnes trendom. Čínsky gigant by teda v konečnom dôsledku mohol opäť obnoviť populárnu funkciu smartfónov, pričom by si zachoval aj trend tenšej a kompaktnejšej konštrukcie telefónov.

POCO F2 Pro
Zdroj: Xiaomi

Kedy a či vôbec príde model s takouto kamerou zatiaľ nevieme. Bližšie informácie o takomto zariadení by sme sa mali však dozvedieť pravdepodobne až vo chvíli, kedy čínske Xiaomi na ňom bude pracovať. V súčasnosti však môžeme vidieť aspoň pokus o takýto telefón, ktorý by mohol spôsobiť revolúciu vo svete smartfónov.

Využili by ste smartfón, ktorý by skryl selfie kameru do svojho tela? Alebo radšej preferujete výrezy či selfie kamery pod displejom? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať