Xiaomi-Mi-Band-5_pohlad-z-predu
Zdroj: YouTube (ASBYT)

Xiaomi na poli s fitness náramkami dostane novú konkurenciu, ktorá už ukázala, že vie zaujať

Xiaomi na poli s fitness náramku dostane novú konkurencie, ktorá už v minulosti viackrát presvedčila, že treba s ňou rátať

Xiaomi v súčasnosti na poli s fitness náramkami je dominantným hráčom, ktorý je z pohľadu predajov ďaleko pred konkurenciou. Za týmto úspechom stojí produktová rada Mi Band náramkov, ktorá je populárnou viac menej v každom regióne, kde Xiaomi pôsobí. Najnovšie sa objavili správy, že s pozíciou Xiaomi chce zatriasť ďalší technologický gigant, a nejde o hocikoho.

OnePlus chce na trh priniesť svoj vlastný fitness náramok

Spoločnosť OnePlus vo svete mobilných zariadení patrí medzi popredných hráčov obzvlášť v prípade drahších zariadení. Posledné mesiace spoločnosť zmenila stratégiu. Zatiaľ čo v minulosti sa primárne sústreďovala na vlajkové lode s atraktívnou cenou, tak nie tak dávno predstavila model smartfónu OnePlus Nord, ktorý si zachováva viacero prvkov vlajkových smartfónov, pričom jeho cena je atraktívnejšou.

Nie tak dávno generálny riaditeľ spoločnosti rovnako potvrdil, že plánujú v dohľadnej dobre predstaviť chytré hodinky. Stalo sa tak len pár dní dozadu.

Najnovšie portál gsmarena.com prišiel so správami s odvolaním sa na zdroje blízke spoločnosti, že chytré hodinky nie sú jediným produktom, na ktorom OnePlus pracuje v oblasti nositeľnej elektroniky.

Lacný fitness náramok? Prečo nie

Portál konkrétne píše, že spoločnosť má v pláne predstaviť lacný fitness náramok, ktorý by konkuroval najmä produktovej rade fitness náramkov Mi Band. Podľa publikovaných správ, jeho cena by nemala prekročiť 40 dolárov. Zdroj portálu ďalej prezradil, že náramok bude vybavený AMOLED displejom, či batériou s dlhou výdržou. Rovnako by nemali chýbať ani ostatné „bežné“ funkcie, na ktoré sú zvyknutí používatelia Mi Band náramku. Predstavený by mohol byť údajne už vo februári budúceho roka.

Mohlo by vás tiež zaujímať