Xiaomi 12T Pro
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi oslavuje veľký úspech: Predajnosť jedného modelu je vyššia ako sa očakávalo, ktorý to je?

Najvýkonnejší model od Xiaomi v Európe dosiahol významný míľnik. Lei Jun oznámil, že sa tento smartfón predáva lepšie ako čakali.

V priebehu roka 2022 nám čínske Xiaomi prinieslo na trh hneď niekoľko zaujímavých modelov, ktoré si získali pozornosť fanúšikov. Ľudia tak mali na výber z úplne lacných zariadení, no aj z dobre spracovanej strednej triedy či vrcholných modelov z vlajkovej série. Niektoré modely však prekonali očakávania spoločnosti a dokázali sa predávať v rekordne rýchlom čase. Toto je prípad aj jedného skvele vybaveného zariadenia, na ktoré nás upozornil sám CEO spoločnosti Lei Jun. Prostredníctvom svojho účtu na Twitteri sa tak poďakoval fanúšikom za podporu a upriamil pozornosť na to, že jeden z globálnych modelov prekonal predajné očakávania spoločnosti. O ktorý model tak ide? Pozrite sa na to spolu s nami.

Xiaomi zdieľa skvelé predajné výsledky vrcholného modelu

Ak sledujete smartfóny, ktoré spoločnosť Xiaomi v priebehu roka vydáva na globálnom trhu, určite vašej pozornosti neušiel ani doplnok vlajkovej série v druhej polovici roka. Odkedy vyšiel totiž na trh model Mi 9T, tak každý rok na jeseň prichádzajú na globálny trh doplnkové verzie vlajkových lodí. Minulý rok tomu nebolo inak a modelový rad Xiaomi 12 doplnili modely s označením 12T. Novinky ponúkli vrcholnú výbavu a nové technológie, čím si zrejme získali množstvo fanúšikov. O skvelé predajné výsledky sa s nami podelil sám CEO spoločnosti.

Lei Jun prostredníctvom sociálnej siete Twitter oznámil, že vrcholný model série v podobe Xiaomi 12T Pro naplnil predajné plány ešte pred predpokladaným dátumom. Okrem toho nezabudol poznamenať, že práve tento model s čipsetom Snapdragon 8+ Gen 1 a 200mpx hlavým snímačom kamery získal pozitívnu spätnú väzbu od používateľov. Zároveň sa poďakoval za podporu všetkým fanúšikom a používateľom elektroniky spoločnosti. Model predstavený v októbri minulého roka teda zrejme získal skutočne dobré ohlasy od používateľov a taktiež sa stal obľúbeným modelom v predajoch.

Prémiová výbava za dostupnú cenu

Ako sme už spomenuli, vrcholný Xiaomi 12T Pro priniesol na trh čipset Snapdragon 8+ Gen 1. V tej chvíli šlo o prvý model s týmto čipsetom v Európe z dielne čínskeho giganta. A doteraz sme nemohli byť svedkami predstavenia výkonnejšieho modelu na našom trhu. Fanúšikov prekvapil aj skvelou kamerou, pričom hlavný snímač ponúka až 200mpx. Model vynikal aj v oblasti nabíjania. 5000mAh batériu totiž mohol nabíjať až 120W adaptér, ktorý dokázal model nabiť za približne 19 minút. Nie je teda pochýb o tom, že si okamžite získal fanúšikov na svoju stranu.

Xiaomi 12T Pro
Zdroj: Xmobile.sk

V súčasnosti si tento model môžeme na trhu kúpiť za približne 600€, čo vôbec nie je veľa. Výhodou zariadenia je tiež väčší displej či stereo reproduktory od spoločnosti Harman Kardon. Model teda má rozhodne čo ponúknuť a čínsky gigant so Xiaomi 12T Pro určite trafil do čierneho. Podľa slov Lei Juna totiž model prekonáva očakávania spoločnosti.

Pozdáva sa vám model s označením Xiaomi 12T Pro? Alebo ste po ňom dokonca siahli? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.