Redmi
Zdroj: YouTube (Beebom), úprava Vosveteit.sk

Xiaomi plánuje vlajkovú loď s procesorom MediaTek. O ktorý model smartfónu pôjde?

Pôjde o jeden z pripravovaných vlajkových modelov spoločnosti Redmi

Koncom tohto mesiaca sa očakáva, že spoločnosť MediaTek predstaví nový vlajkový procesor, MediaTek Dimensity 1200. Ten by mal byť podľa aktuálnych informácií ekvivalentom procesoru k Snapdragon 888, ktorý nedávno predstavila spoločnosť Qualcomm.

Procesor od Qualcommu Xiaomi aktuálne využíva napríklad v smartfóne Mi 11, okrem toho však spoločnosť prerzadila, že pripravuje viacero modelov zariadení poháňaných týmto procesorom. Pôjde napríklad o Black Shark 4, či Redmi K40.

Minimálne jeden vlajkový model smartfónu Redmi, bude poháňaný procesor Dimensity 1200

Najnovšie generálny riaditeľ Xiaomi, Lu Weibing, prezradil, že do budúcna rátajú využiť aj procesor Dimensity 1200. Ten bude prítomným minimálny v jednom zo smartfónov z produktovej rady Redmi 40. Na tému upozorňuje portál xiaomiadictos.com.

Podľa aktuálne dostupných správ, mnoho informácií okolo špecifikácií pripravovaného procesora spoločnosti MediaTek nemáme, iba to, že by mal byť ekvivalentom súčasným vlajkovým procesorom konkurencie. V minulosti sa však objavili informácie, že výkonnostne bude za aktuálne najvýkonnejšími procesormi zaostávať. Konkrétne sa rozprávalo o tom, že Dimensity 1200 ponúkne výkon procesora Snapdragon 865.

V praxi by to však nemalo znamenať, že používatelia pocítia nedostatok výkonu. Snapdragon 865 je minuloročným vlajkovým modelom procesora, ktorý poháňa zariadenia ako Mi 10, Poco F2 Pro a ďalšie modely smartfónov, ktoré aktuálne patria medzi najvýkonnejšie zariadenia na trhu.

Ďalej treba dodať, že by nešlo o nečakaný krok, ak by Xiaomi použilo procesor od spoločnosti MediaTek. Už pri modelovom rade Redmi 30, sme mohli v domácej Číne vidieť procesor Dimensity 1000+, ktorý oslovil státisíce zákazníkov. Dôvodom bola jeho cenovka v kombinácii s vysokým výkonom. Otázkou však (zatiaľ) zostane, či vypustí verziu zariadenia Redmi K40 s procesorom MediaTek aj na globálny trh, kde sa vo všeobecnosti procesory MediaTeku nepovažujú za „Terno“.

Spoločnosť Xiaomi sa vo všeobecnosti zjavne nebráni rozširovaniu spolupráce s MediaTekom. Za pripomenutie stojí napríklad povedať, že nedávno Xiaomi predstavilo zariadenie Redmi Note 9T, ktoré rovnako ponúka procesor MediaTeku, konkrétne Dimensity 800U. Táto spolupráca nie je pritom ojedinelou. Procesor MediaTeku sme mohli vidieť napríklad aj v smartfóne Redmi Note 8 Pro a podobne.

Aký je váš názor na procesory MediaTek, sú pre vás atraktívne, alebo skôr preferujete procesory Qualcommu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Mohlo by vás tiež zaujímať