Zdroj: Xiaomi (YouTube)

Xiaomi pred malými chvíľami predstavilo smartfóny Mi 10T a Mi 10T Pro. Pozrite sa, čo ponúkajú

Xiaomi oficiálne predstavilo smartfóny Mi 10T a Mi 10T Pro. Ide o najviac spomínané zariadenia posledných týždňov

Spoločnosť Xiaomi len pred niekoľkými chvíľami predstavila zariadenia Mi 10T a Mi 10T Pro. Hneď v úvode treba povedať, že mnohé informácie, ktoré kolovali éterom ešte pred predstavením zariadení, sa potvrdilo. Prejdime však k samotným vlastnostiam smartfónov.

Sústredenie na nové technológie

Xiaomi sa dlhodobo sústreďuje na doručenie nových technológií za prijateľnú cenu koncovým zákazníkom. To sa spoločnosti podarilo aj tentokrát. Gro prezentácie sa totiž točilo o nových technológiách, ktorými sú smartfóny vybavené. Hneď v úvode musíme prezradiť, že Mi 10T a Mi 10T Pro sú z veľkej časti identickými zariadeniami. Rozdiely nájdeme len v rozlíšení hlavnej kamery a vo farebných prevedeniach smartfónu.

Technológia AdaptiveSync

Prvá časť prezentácie nových smartfónov sa primárne venovala displejom smartfónov. Xiaomi hneď v úvode prezradilo, že obe zariadenia disponujú plochou obrazovkou a vysokou zobrazovacou frekvenciou displeja, 144Hz. Ďalej sa spoločnosť venovala rozdielom medzi fps a Hz. Vo svojej podstate ide o to, že Hz značia schopnosť displeja obnovovať sa za jednu sekundu, a fps hovorí o počte fyzicky vložených obrázkov, napríklad do videa. Xiaomi prezradilo, že displeje zariadení disponujú technológiou AdaptiveSync.

Xiaomi Mi 10T a Mi 10T Pro_AdaptiveSync
Zdroj: Xiaomi (YouTube)

Ide o technológiu, ktorá dokáže synchronizovať tieto dve hodnoty, aby boli k sebe čo najbližšie. V konečnom výsledku to pre používateľa znamená plynulejší a ostrejší obraz. Xiaomi zároveň prezradilo, že podporuje výrazne viac  možnosti synchronizácie ako konkurenčné smartfóny. Napríklad ako iPhone 11, či Samsung Galaxy S20+ 5G.

Xiaomi synchronizacia Hz a fps_porovnanie s konkurenciou iPhone 11 a Samsung Galaxy S20
Zdroj: Xiaomi (YouTube)

Okrem iného technológia AdaptiveSync šetrí aj energiu batérie. Spoločnosť prezradila, že pomocou tejto technológie je možné ušetriť až 8% energie, ktorá by sa minula počas 6 hodín používania zariadenia bez zapnutej synchronizácie.

Xiaomi Mi 10T a 10T Pro_adaptiveSync_vplyv na bateriu
Zdroj: Xiaomi (YouTube)

To však nie sú všetky vylepšenia displeja, ktoré Xiaomi ukázalo. Jednou z ďalších noviniek je aj nový režim Sunlight Mode 3.0. Ide o režim, kedy sa prispôsobuje podsvietenie displeja na priamom slnku.

Xiaomi Mi 10T_sun light mode 3.0
Zdroj: Xiaomi (YouTube)

Xiaomi ďalej prezradilo, že zariadenia disponujú technológiou 360-stupňového svetelného senzoru. Vo svojej podstate ide o svetelné senzory, ktoré sú umiestnené ako v prednej časti zariadenia, tak aj v zadnej. Zároveň zariadenia sú schopné zobraziť až 4096 rôznych úrovni podsvietení displeja.

Xiaomi svetelny senzor 360 stupnov
Zdroj: Xiaomi (YouTube)

To najlepšie, čo na trhu nájdeme

Oba smartfóny určite nebudú postrádať výkon. Dôvodom je, že srdce zariadení tvorí procesor Snapdragon 865, ktorý je doplnený o 8GB RAM typu LPDDR5 a úložný priestor o kapacite do 256GB typu UFS 3.0.

Qualcomm Snapdragon 865
Zdroj: Xiaomi (YouTube)

Xiaomi ďalej hovorilo o technológii Middle Tab Technology. Ide o technológiu, ktorá rozdeľuje batériu vo viac článkov, ktoré sú následne nabíjané súčasne. Výhodu to má v tom, že prostredníctvom toho spôsobu nabíjania je možné zvýšiť účinnosť. Zariadenia mimochodom ponúkajú rýchle nabíjanie pri výkone 33W a nabiť ich je možné za menej ako 1 hodinu. Zároveň poteší aj veľká 5 000 mAh batéria.

Xiaomi Mi 10T_nova technologia rychleho nabijania MTT
Zdroj: Xiaomi (YouTube)

Spoločnosť ďalej predstavila aj technológiu „3D nahrávania zvuku“. Vo svojej podstate však ide „len“ o dva mikrofóny, namiesto jedného pričom jeden umiestnený v hornej časti zariadenia a druhý v spodnej. Xiaomi ďalej odhalilo, že smartfón disponuje skenerom odtlačkom prstov umiestneným v bočnej stene.

V závere svojej prezentácie spoločnosť odhalila aj ceny smartfónov. Tie vyzerajú vcelku lákavo, veď posúďte sami. Xiaomi si pýta za Mi 10T zariadenie 499€, resp. 549€ za verziu s 8GB RAM. V prípade zariadenia Mi 10T Pro, smartfón sa bude predávať za 599€, resp. 649€.

Xiaomi Mi 10T a Mi 10T Pro cena
Zdroj: Xiaomi (YouTube)

Záznam zo samotného predstavenia smartfónov si môžete pozrieť nižšie.

Mohlo by vás tiež zaujímať