Zdroj: Xiaomi

Xiaomi predstavilo auto kameru MINIEYE AI, ktorá vás upozorní na možnú kolíziu

MINIEYE AI je chytrou kamerou do auta, ktorá je schopná detegovať možnú kolíziu s iným účastníkom dopravnej premávky

Keď príde reč na automobily, tak vo všeobecnosti platí, že čím drahší automobil, tak tým je bezpečnejší. Jedným zo základných prvkov, ktoré dokážu zvýšiť bezpečnosť jazdy, sú rôzne detekčné systémy. O to viac nás teší, že Xiaomi predstavilo cenovo dostupnú kameru, ktorá je schopná na základe kombinácie viacerých senzorov a umelej inteligencie, upozorniť vodiča na možnú kolíziu. Xiaomi si za kameru pýta 1 699 japonských jenov, teda približne 15€.

MINIEYE AI: Kamera, ktorá by nemala chýbať v žiadnom aute

Detekčný systém MINIEYE AI sa skladá z dvoch hlavných častí. Jednou je samotná kamera spolu so senzormi a zvukovou signalizáciou, a druhou časťou  je malý box spolu s obrazovkou, na ktorej je vizualizovaná dopravná situácia.

Xiaomi MINIEYE AI_1
Zdroj: Xiaomi

Kamera je vybavená snímačom Sony Starlight, ktorá dokáže pracovať aj počas horších svetelných podmienok. Napríklad v noci. Kamere nechýba ani podpora HDR. Xiaomi prezrádza, že senzory kamery sú schopné  detegovať možnú kolíziu s predstihom až do 3,1 sekundy. Pričom ďalej dodáva, že až 90% nehôd je možné odvrátiť vďaka včasným upozorneniam o 1,5 sekundy skôr, ako má dôjsť ku kolízii. Odvoláva sa výskum spoločnosti AXA.

Xiaomi MINIEYE AI_upozornenie
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi ďalej prezrádza, že kamera je schopná snímať účastníkov dopravnej premávky až do vzdialenosti 50 metrov. Identifikovať dokáže okrem automobilov, aj chodcov, prípadne cyklistov. Zároveň nesníma objekty len pred sebou, ale do strán.

Xiaomi MINIEYE AI_detekcia
Zdroj: Xiaomi

Spoločnosť v závere dodáva, že za účelom včasných upozornení nevyužíva len prepočet vzdialenosti medzi vozidlami, ale meria aj zmeny v samotnej rýchlosti, ktoré zohrávajú nemenej dôležitú úlohu.

Via Vosveteit.sk

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.